ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ, ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΕΠΑΝΑΦΟΡΤΙΣΗΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΧΕΔΙΑ ΦΟΡΤΙΣΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ
- Published
- 13 September 2024
- Submission deadline
- 15 September 2024, 15:00
- Estimated value
- €2,447,247
- Lots
- 1
- Notice number
- 00551156-2024
- Reference
- 387a7baa-5d90-4929-a6bc-197bcd9656b2
- Official source
- Official source
CPV codes
- 51110000Servicios de instalación de equipo eléctrico
- 31000000Máquinas, aparatos, equipo y productos consumibles eléctricos; iluminación
- 51110000Servicios de instalación de equipo eléctrico
- 50532000Servicios de reparación y mantenimiento de maquinaria eléctrica, aparatos y equipo asociado
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η εγκατάσταση, διαχείριση, λειτουργία και συντήρηση δημοσίως προσβάσιμων Σταθμών φόρτισης Ηλεκτροκίνητων επιβατικών Οχημάτων (Η/Ο) εντός των γεωγραφικών και διοικητικών ορίων του Δήμου και σε σημεία και χώρους που ανήκουν αποκλειστικά στην κυριότητα και κατά τόπον αρμοδιότητα του Δήμου σύμφωνα με το εγκεκριμένο Σχέδιο Φόρτισης Ηλεκτρικών Οχημάτων (Σ.Φ.Η.Ο.) του Δήμου. Διευκρινίζεται ότι δεν αποτελεί αντικείμενο της Παραχώρησης το σύνολο του ΣΦΗΟ κάθε Δήμου αλλά μόνο το μέρος αυτού που αφορά σε ηλεκτροκίνητα επιβατικά αυτοκίνητα, ταξί, λεωφορεία και φορτηγά. Δεν αποτελεί, επομένως, αντικείμενο της Παραχώρησης η εγκατάσταση, συντήρηση και λειτουργία Σταθμών φόρτισης για την εξυπηρέτηση της μικροκινητικότητας, ήτοι ηλεκτρικών ποδηλάτων και ηλεκτρικών πατινιών. Η διακήρυξη δεν υποδιαιρείται σε τμήματα, λόγω του γεγονότος ότι η παραχώρηση αφορά λιγότερους από 60 Σταθμούς φόρτισης Η/Ο. Αντικείμενο της παρούσας σύμβασης αποτελεί η υλοποίηση μέρους του συνόλου του Σ.Φ.Η.Ο. με την οποία θα εγκατασταθούν 50 Σταθμοί Φόρτισης Η/Ο . Οι προσφορές υποβάλλονται από τους υποψήφιους Παραχωρησιούχους/ Αναδόχους υποχρεωτικά για την συνολική ποσότητα του διαγωνισμού. Η σύ…
Award criteria
- Quality — Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής.
Official publications
- TED · 00551156-2024 · 13 September 2024
- OJS · 179/2024 · 13 September 2024