Осигуряване на консекутивен устен и писмен превод по стратегически проект FLAMESHIELD.
Buyer: Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" (ГДПБЗН) - МВР
- Published
- 24 August 2026
- Submission deadline
- 9 September 2026, 23:59
- Estimated value
- €10,326
- Place of performance
- Места на провеждане: гр. Бургас; гр. Хасково; гр. Ямбол. Посочените места за изпълнение са индикативни. Възложителят си запазва правото да възложи изпълнението на дейностите на други места в рамките на съответната област/регион, при запазване на вида и обх, BG341
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00581922-2026
- Reference
- 5a159b69-c2e6-47c1-b56f-471f5fbe8ae7
- Official source
- Official source
CPV codes
- 79540000Servicios de interpretación
Description
1. Обществената поръчка обхваща осигуряването на консекутивен устен и писмен превод от български език на турски език и обратно, и от български език на английски език и обратно в мероприятия в рамките на стратегически проект FLAMESHIELD „Повишаване на капацитета за превенция и реагиране в случай на бедствия в трансграничния регион на България и Турция“, финансиран по Програма ИНТЕРРЕГ VI-A България–Турция 2021-2027 г. 2. Количество или обем на поръчката: 2.1. Осигуряване на консекутивен устен превод от български език на турски език и обратно и от български език на английски език и обратно, за общо 125 астрономически часа, както следва: 2.1.1. Три дневно мероприятие – общо 12 (дванадесет) часа: - първи ден: официално откриване на проекта общо 3 (три) часа - първа среща на съвместния екип за управление в два дни – първи ден общо 6 (шест) часа и втори ден общо 3 (три) часа; 2.1.2. Съвместни срещи за разработване на стандартни оперативни процедури - 3 (три) броя, общо 33 (тридесет и три) часа: За всяка среща, по двама преводачи – 11 (единадесет) часа: - първи ден - 5 (пет) часа; - втори и трети ден – по 3 (три) часа; 2.1.3. Двудневна среща за разработване на обучителни материали - 1 (…
Award criteria
- Price — Настоящата обществена поръчка се възлага въз основа на икономически най-изгодната оферта, която се определя въз основа на критерия за възлагане „най-ниска цена“, съгласно чл. 70, ал. 2, т. 1 от ЗОП.…
Official publications
- TED · 00581922-2026 · 24 August 2026
- OJS · 162/2026 · 24 August 2026
Other tenders from Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" (ГДПБЗН) - МВР
- Доставка на редуцир вентили за въздушно-дихателни апарати марка „AUER“, модел „AirGoFix“
- Изграждане на нова сграда на Ситуационен оперативен център за координация, управление и намеса при възникване на мащабна извънредна…
- „Доставка на оборудване за осигуряване на обучителния процес“, по обособени позиции, както следва: Обособена позиция № 1 „Доставка на…
- „Осигуряване на мерки за информация и публичност на проект Floodguard“
- Доставка на специализирана система за симулация на действия при наводнения и други бедствия
- „Доставка, инсталиране и гаранционна поддръжка на система от газов хроматограф с масселективен детектор - стационарен“
- Организиране на мероприятия за подготовка и обучение на населението за превенция и реагиране при горски пожари
- Доставка и въвеждане в експлоатация на динамична термостатична камера
- Организиране на мероприятия по стратегически проект RESPONSE
- Осигуряване на консекутивен устен и писмен превод по стратегически проект RESPONSE