Opskrba električnom energijom za razdoblje od 24 mjeseca
Buyer: GRAD SISAK
- Published
- 24 July 2025
- Submission deadline
- 22 August 2025, 10:00
- Estimated value
- €1,038,286
- Place of performance
- HR028
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00485691-2025
- Reference
- 7b0ab32a-e356-420e-b75b-4cd97824a808
- Official source
- Official source
CPV codes
- 09310000Electricidad
Description
Predmet nabave je opskrba električnom energijom. Isporučena električna energija mora sadržavati minimalno 50% električne energije iz obnovljivih izvora. Radi stimuliranja proizvodnje energije iz obnovljivih izvora kako bi ona postala konkurentnija energiji dobivenoj iz konvencionalnih izvora te poticanja izgradnje novih izvora obnovljive energije i postizanja održivog razvoja, Naručitelj je odredio da električna energija mora sadržavati gore navedeni minimalni postotak električne energije iz obnovljivih izvora. Na temelju Nacionalnog akcijskog plana za zelenu javnu nabavu za razdoblje od 2015.- 2017. s pogledom do 2020. godine, koji je donesen na sjednici Vlade RH 26. kolovoza 2015. godine, kao osnovno mjerilo zelene javne nabave za električnu energiju, predviđena je nabava barem 50% električne energije iz obnovljivih izvora i/ili nabava električne energije iz visokoučinkovite kogeneracije (s tim da ponuđač treba navesti udio električne energije iz obnovljivih izvora kojom misli opskrbiti Naručitelja). Obnovljivi izvori energije su obnovljivi nefosilni izvori energije odnosno energija vjetra, sunčeva energija, aerotermalna, geotermalna i hidrotermalna energija, energija mora, energ…
Award criteria
- Price — Cijena ponude
- Quality — Ovdje se kao kriterij primjenjuje ponuđena količina električne energije proizvedena iz obnovljivih izvora u postocima (%) u odnosu na procijenjenu ukupnu količinu električne energije iz Troškovnika…
Official publications
- TED · 00485691-2025 · 24 July 2025
- OJS · 140/2025 · 24 July 2025