„Определяне на изпълнител на проектиране (изготвяне на технически проект и проект на ПУП) и строителство на обект: „Изграждане на Югоизточен и Югозападен обход на гр. Хасково - от пътен възел „Узунджово“ при пресичане с път I-8 „Хасково – Свиленград“ (включително) до нов пътен възел „Болярово“ при пресичане с път III-806 „Хасково – Минерални бани“ (включително)“
Buyer: АГЕНЦИЯ "ПЪТНА ИНФРАСТРУКТУРА"
- Published
- 24 August 2026
- Submission deadline
- 29 September 2026, 23:59
- Estimated value
- €33,309,815
- Place of performance
- BG422
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00583250-2026
- Reference
- 8de516ac-f737-46b4-a397-f1a8db00e994
- Official source
- Official source
CPV codes
- 45233120Trabajos de construcción de carreteras
- 71320000Servicios de diseño técnico
Description
Предмет на настоящата обществена поръчка е „Определяне на изпълнител на проектиране (изготвяне на технически проект и проект на ПУП) и строителство на обект: „Изграждане на Югоизточен и Югозападен обход на гр. Хасково - от пътен възел „Узунджово“ при пресичане с път I-8 „Хасково – Свиленград“ (включително) до нов пътен възел „Болярово“ при пресичане с път III-806 „Хасково – Минерални бани“ (включително)“. В този смисъл, цел на обществената поръчка е Агенция „Пътна инфраструктура“ да възложи изготвянето на актуален, пълен и съгласуван технически проект и проект на ПУП, както и изграждането на южен обходен път на гр. Хасково, състоящ се от следните участъци - Югоизточен и Югозападен обход на гр. Хасково, обединени в един обект и развит по трасето на варианта, избран от Експертния технико-икономически съвет на АПИ на етап идеен проект. Обектът следва да бъде реализиран и въведен в експлоатация като единно, цялостно съоръжение, което е с начало от пътен възел „Узунджово“ при пресичане с път I-8 „Хасково – Свиленград“ (включително), преминаващо през нов пътен възел „Хасково“, предвиден за изграждане на изхода на гр. Хасково в южна посока при пресичането на обходния път с път I-5 „Димит…
Award criteria
- Price — Оценка по финансов показател „Предлагана Обща цена за изпълнение на поръчката” - П1 - до 60 точки: Участникът, предложил най-ниската цена, получава 60 точки, а оценките на останалите участници се…
- Quality — Подробно описание на показателя и методиката за присъждане на точки по всяко предложение е дадено в Критерий за възлагане на поръчката - Приложение № 3 към документацията за поръчката.
Official publications
- TED · 00583250-2026 · 24 August 2026
- OJS · 162/2026 · 24 August 2026