Offentligt udbud af høreapparater 2024
Buyer: AMGROS I/S
- Published
- 23 October 2024
- Submission deadline
- 26 November 2024, 07:00
- Estimated value
- 40,000,000 kr
- Place of performance
- DK011
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00644153-2024
- Reference
- e6313a6d-ce33-4184-b238-0f5804609f88
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33185000Audífonos
- 33185100Partes y accesorios de audífonos
Description
Amgros er et interessentskab med de 5 regioner som interessenter. Amgros ønsker at indgå rammeaftaler om indkøb af høreapparater, fjernbetjeninger, streamere, batteriopladere, crossendere, ørepropper samt supplerende ydelser, med henblik på at forsyne interessenternes offentlige høreklinikker og andre, der ordinerer og tilpasser høreapparater i det offentlige system. Amgros videresælger ovennævnte varer til regionerne til en indkøbspris med et procenttillæg og/eller gebyr pr. høreapparat. Dette udbud er en selvstændig del af det samlede Høreapparatsudbud (Hovedudbud), som er registreret under udbudsbekendtgørelsesnummer 317441-2024 og netop afsluttet. Selvom denne delkontrakt vil indgå som en del af Høreapparatsaftalen, der er omfattet af det nævnte hovedudbud, står dette deludbud åbent for alle interesserede tilbudsgivere. Amgros opfordrer således både tidligere deltagere i hovedudbuddet og nye leverandører til at afgive tilbud under denne delkontrakt. Der skal tilbydes ikke-genopladelige bag ved øret høreapparater. Se udbudsmaterialet for en nærmere beskrivelse af behandlingskategorien, herunder de relevante tekniske krav for høreapparaterne i behandlingskategorien samt øvrige …
Award criteria
- Price — Der henvises til udbudsbetingelsernes punkt 13.1 og 13.2
- Quality — Der henvises til udbudsbetingelsernes punkt 13.1 og 13.3
- Quality — Der henvises til udbudsbetingelsernes punkt 13.1 og 13.4
Official publications
- TED · 00644153-2024 · 23 October 2024
- OJS · 207/2024 · 23 October 2024