Rammeaftale vedrørende konsulentydelser til ATMP Danmark-programmet
Buyer: AMGROS I/S
- Published
- 29 September 2025
- Submission deadline
- 31 October 2025, 11:00
- Estimated value
- 1,700,000 kr
- Place of performance
- DK011
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00633104-2025
- Reference
- 98b52b68-e392-4aa7-a3ff-02f558f43888
- Official source
- Official source
CPV codes
- 85312320Servicios de asesoramiento
- 73200000Servicios de consultoría en investigación y desarrollo
- 85100000Servicios de salud
Description
Udbuddet er et genudbud af den tidligere delaftale 1 i det samlede udbud af konsulentydelser til ATMP Danmark-programmet (udbudsbekendtgørelse 454479-2025), idet udbuddet af denne delaftale blev annulleret (ved bekendtgørelse 630687-2025), da Amgros på baggrund af udbuddet og de modtagne tilbud konstaterede, at der blandt de konditionsmæssige tilbud ikke kunne indgås en rammeaftale, der opfylder Amgros’ reelle behov. Dette udbud angår således tildeling af rammeaftale vedrørende konsulentbistand til gennemførelse af nationale og internationale kortlægninger og analyser af regulatoriske, organisatoriske og strukturelle forhold indenfor udvikling og ibrugtagning af ATMP. Nærmere vedrører rammeaftalen support til gennemførelse af kvalitativ dataindsamling og analyser samt dertil hørende evaluering inden for regulatoriske, strukturelle og organisatoriske forhold omkring innovative lægemidler, herunder ATMP, i dansk og international kontekst. Rammeaftalen omfatter blandt andet opgaveudførelse vedrørende identificering, analyse og beskrivelse af centrale regulatoriske udfordringer samt identificering, analyse og beskrivelse af mulige løsningsmodeller på disse udfordringer. Dette skal…
Award criteria
- Price — Der henvises til udbudsbetingelserne, afsnit 12.
- Quality — Der henvises til udbudsbetingelserne, afsnit 12.
Official publications
- TED · 00633104-2025 · 29 September 2025
- OJS · 186/2025 · 29 September 2025