Nabava električne energije - okvirni na 4 g.
- Published
- 3 October 2025
- Estimated value
- €2,500,000
- Place of performance
- HR065
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00648418-2025
- Reference
- dcfd2f35-6a87-4f5e-ac73-759307d606a7
- Official source
- Official source
CPV codes
- 09310000Electricidad
Description
Opskrba električnom energijom s ciljem sklapanja okvirnog sporazuma s jednim gospodarskim subjektom za razdoblje od 4 (četiri) godine. Vlada Republike Hrvatske donijela je Odluku o obveznoj provedbi zelene javne nabave (ZeJN) (NN 137/2024) koja je stupila na snagu 01.01.2025. Navedenom Odlukom propisane su grupe predmeta nabave za koje se mora provoditi zelena javna nabava kao i obveznici koji su ju obvezni provoditi. Iako Naručitelj nije jedan od obveznika provedbe zelene javne nabave isti provodi konkretnu javnu nabavu uz odgovarajuću primjenu načela zelene javne nabave te dokumentacijom o nabavi traži da najmanje 50% ukupne električne energije koju će isporučiti odabrani ponuditelj mora biti proizvedeno iz obnovljivih izvora energije (tzv."zelena energija"). Gospodarski subjekti nude predmet nabave u skladu s Općim uvjetima za korištenje mreže i opskrbu električnom energijom (NN 104/20, 80/21 i 100/22), pridržavajući se u svemu Zakona o tržištu električne energije (NN 111/21, 83/23 i 17/25) i ostalih propisa koji reguliraju tržište električne energije. Obračunsko razdoblje za opskrbu električnom energijom iznosi 30 (+/-3) dana.
Award criteria
- Price — Cijena ponude
- Quality — Opis kriterija je dan u dokumentu Kriteriji odabira ponude koji čini dio dokumentacije o nabavi.
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| ENNA Next d.o.o. | €702,720 | — |
Official publications
- TED · 00648418-2025 · 3 October 2025
- OJS · 190/2025 · 3 October 2025
Other tenders from Hrvatska kontrola zračne plovidbe d.o.o.
- Računalna oprema i programi za poslovne informacijske sustave (grupe)
- Računalna oprema i programi za poslovne informacijske sustave (grupe)
- Održavanje servera, diskovnog podsustava i programske opreme na poslužiteljima poslovnih informacijskih sustava i podrška proizvođača opreme
- Računalna oprema i programi za poslovne informacijske sustave (grupe)
- PP3.4 Modernizacija mrežne infrastrukture
- Nabava konzola (VNC Zadar i ACC Zagreb)
- Nabava konzola (VNC Zadar i ACC Zagreb)
- Održavanje sustava AIM
- Gorivo za vozila - okvirni na 4 g.
- Usluge zrakoplovnih provjera tehničkih sustava i zrakoplovnih navigacijskih postupaka - okvirni na 4 g.