Nabava električne energije
Buyer: BIKARAC d.o.o.
- Published
- 10 February 2025
- Submission deadline
- 10 March 2025, 12:00
- Estimated value
- €400,000
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00088887-2025
- Reference
- a461b385-db28-4430-8b54-6c701c099723
- Official source
- Official source
CPV codes
- 09310000Electricidad
Description
Predmet nabave je opskrba električnom energijom objekata u vlasništvu tvrtke Bikarac d.o.o., za razdoblje od dvije (2) godine, u svemu sukladno tehničkim karakteristikama i ostalim traženim uvjetima naznačenima u ovoj Dokumentaciji o nabavi. Isporučena električna energija mora sadržavati minimalno 50% električne energije iz obnovljivih izvora. U skladu s ciljevima Nacionalnog akcijskog plana za zelenu javnu nabavu, Naručitelj provodi ovaj postupak zelene javne nabave i traži da najmanje 50% ukupne električne energije koju će isporučiti odabrani ponuditelj bude proizvedeno iz obnovljivih izvora energije (tzv."zelena energija") i/ili iz visokoučinkovite kogeneracije. Radi stimuliranja proizvodnje energije iz obnovljivih izvora, a kako bi ona postala konkurentnija energiji dobivenoj iz konvencionalnih izvora, te poticanja izgradnje novih izvora obnovljive energije i postizanja održivog razvoja, naručitelj je odredio da električna energija mora sadržavati gore navedeni minimalni postotak električne energije iz obnovljivih izvora.
Award criteria
- Price — Cijena ponude
- Quality — Naručitelj je kao drugi kriterij za odabir ponude odredio udio električne energije koji će biti dobiven iz obnovljivih izvora energije. Udio električne energije dobivene iz obnovljivih izvora mora…
Official publications
- TED · 00088887-2025 · 10 February 2025
- OJS · 28/2025 · 10 February 2025