Μηχανισμός Διάγνωσης Αναγκών Αγοράς Εργασίας
Buyer: ΝΕΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗ Α.Ε. - ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
- Published
- 10 November 2025
- Submission deadline
- 15 December 2025, 16:00
- Estimated value
- €2,419,355
- Place of performance
- ΚΑΛΛΙΘΕΑ, EL303
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00744308-2025
- Reference
- 35b17f0a-2392-42ca-bd07-696f46c34598
- Official source
- Official source
CPV codes
- 79400000Servicios de consultoría comercial y de gestión y servicios afines
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
- 79310000Servicios de estudios de mercado
- 80530000Servicios de formación profesional
- 79414000Servicios de consultoría en gestión de recursos humanos
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η ανάπτυξη και λειτουργία του «Μηχανισμού Διάγνωσης Αναγκών Αγοράς Εργασίας – Αναβάθμιση δεξιοτήτων του ανθρώπινου δυναμικού στην Περιφέρεια Αττικής» για τη συνεχή παρακολούθηση των τάσεων και των αναγκών της αγοράς εργασίας (αναζητούμενες δεξιότητες και ειδικότητες). Σκοπός είναι η διαμόρφωση στοχευμένων πολιτικών και δράσεων που ανταποκρίνονται στις πραγματικές απαιτήσεις της αγοράς στην Περιφέρεια Αττικής. Παράλληλα, το έργο προβλέπει την υλοποίηση πιλοτικών, ανοιχτού και ευέλικτου χαρακτήρα δράσεων που εστιάζουν στην αναβάθμιση των δεξιοτήτων σύμφωνα με την πρωτοβουλία STEP της Ε.Ε. και τα διαπιστωμένα κενά δεξιοτήτων. Το έργο περιλαμβάνει τρεις διακριτούς Πυλώνες ως εξής: α) Μηχανισμός Διάγνωσης Αναγκών της Αγοράς Εργασίας, β) Ανάπτυξη δεξιοτήτων ανθρώπινου δυναμικού και γ) Διάχυση / Δικτύωση / Δημοσιότητα.
Award criteria
- Cost
Official publications
- TED · 00744308-2025 · 10 November 2025
- OJS · 216/2025 · 10 November 2025
Other tenders from ΝΕΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗ Α.Ε. - ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ
- ΒΙΟΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΠΛΑΣΗ ΚΑΙ ΕΝΟΠΟΙΗΣΗ 26 ΣΤΡΕΜΜΑΤΩΝ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΠΑΡΚΟΥ ΠΡΑΣΙΝΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΨΥΧΗΣ (ΜΕ ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΘΕΑΤΡΟ) ΣΤΗ…
- Διαμόρφωση Κοινόχρηστων Χώρων επί της οδού Λεωφόρου Δεκελείας του Δήμου Ν. Φιλαδέλφειας-Χαλκηδόνας
- Μελέτη Οριοθέτησης και Διευθέτησης Ρέματος Ολύμπου του Δήμου Σαρωνικού
- Σχεδιασμός και Υλοποίηση Δράσεων Τουριστικής Ανάπτυξης Περιφέρειας Αττικής
- Διακήρυξη 02/2024
- ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΧΑΡΑΣ ΛΟΦΟΥ ΦΙΝΟΠΟΥΛΟΥ
- Αισθητική και Λειτουργική Αναβάθμιση Παραλιακού Μετώπου Σκάλας Ωρωπού
- Μελέτη Οριοθέτησης - Διευθέτησης Ρέματος Λαγκαδίων - Αγ. Δημητρίου του Δήμου Αλίμου
- Μελέτες, Έρευνες, Τροφοδότηση του Αναπτυξιακού Σχεδιασμού της Περιφέρειας Αττικής, Δράσεις Διάχυσης Αποτελεσμάτων και Προώθησης σε…
- Διακήρυξη 1/2025