Metroradan geometrian mittaukset
Buyer: Helsingin kaupungin sosiaali-, terveys- ja pelastustoimiala
- Published
- 11 December 2023
- Submission deadline
- 15 February 2024, 12:00
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00750024-2023
- Reference
- 572b3d5c-1f00-4ccd-8fcd-e612734a451e
- Official source
- Official source
CPV codes
- 71631470Servicios de inspección de vías férreas
- 63711000Servicios complementarios para el transporte ferroviario
- 71300000Servicios de ingeniería
- 71311230Servicios de ingeniería ferroviaria
- 71620000Servicios de análisis
- 71631400Servicios de inspección técnica de estructuras de ingeniería
- 71631450Servicios de inspección de puentes
- 73110000Servicios de investigación
Description
Hankinnan kohteena on pääkaupunkiseudun metron metroradan ratageometrian ja kunnon mittaus kuormitettuna. Säännöllisillä metroverkon mittausten avulla muodostetaan kokonaisnäkemys metroverkon ratageometrian kunnosta ja korjaustarpeista. Pääkaupunkiseudun metroverkko on laajentunut ja muuttunut, jolloin se muodostuu eri elinkaaren vaiheissa olevista osuuksista, joten on tarpeellista selvittää metroverkon tämänhetkinen kunto ja seurata säännöllisesti kunnon kehitystä. Tarkemmin hankinnan kohde on määritelty tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Tarjouspyyntöaineisto sisältää liikesalaisuuslain mukaisesti salassa pidettävää aineistoa, ks. hankintailmoitus (eForms), kohta "Muut vaatimukset".
Award criteria
- Price
- Quality
Official publications
- TED · 00750024-2023 · 11 December 2023
- OJS · 238/2023 · 11 December 2023
Other tenders from Helsingin kaupungin sosiaali-, terveys- ja pelastustoimiala
- Katajanokan ala-asteen koulun väistökuljetukset ajalla 1/2027-12/2028
- Market dialogue: IFC file-based software
- Siltojen ja taitorakenteiden korjausrakentamisen asiantuntijapalvelut
- Metrokiskojen ylläpitohiontalaite
- 3 kpl täyssähköinen lakaisuajoneuvo
- Sörnäisten metroaseman perusparannus PJU-hankinta
- Vuorisuolan hankinta
- Osallistumispyyntö: Itäkeskuksen peruskoulu, elinkaarihanke
- Laakson yhteissairaalan psykiatrian sängyt
- Hiekoitussepelin hankinta