El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union Services

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΤΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΑΝΤΛΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΛΥΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΔΕΥΑΗ

Buyer: ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΥΔΡΕΥΣΗΣ-ΑΠΟΧΕΥΤΕΥΣΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Δ.Ε.Υ.Α.Η.)

Published
21 March 2024
Submission deadline
13 May 2024, 13:00
Estimated value
€8,316,000
Place of performance
EL431
Procedure
Open procedure
Notice number
00169127-2024
Reference
5ae20681-86f0-4a92-8f39-b3e565e99d0d
Official source
Official source

CPV codes

Description

Αντικείμενο του παρόντος διαγωνισμού είναι οι υπηρεσίες λειτουργίας και συντήρησης των εγκαταστάσεων άντλησης και επεξεργασίας λυμάτων της πόλης του Ηρακλείου. Το σύνολο των εγκαταστάσεων που αφορά η παρούσα διακήρυξη θα καλούνται εφεξής ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ και περιλαμβάνουν: • το έργο της συμβατικής δευτεροβάθμιας επεξεργασίας των λυμάτων με νιτροποίηση - απονιτροποίηση, παραγωγή και αξιοποίηση βιοαερίου (έργο Kruger) επί 24ώρου βάσεως. Το έργο λειτουργεί κατά τις εργάσιμες ημέρες και επί 24ώρου βάσεως κατά τα Σαββατοκύριακα και όλες τις επίσημες αργίες. • το έργο της τριτοβάθμιας επεξεργασίας των λυμάτων με βιοαντιδραστήρες μεμβρανών (έργο MBR). Το έργο λειτουργεί επί 24ώρου βάσεως και 365 ημέρες ανά έτος. • το έργο της τριτοβάθμιας επεξεργασίας των λυμάτων με φίλτρα δίσκων και απολύμανση UV (έργο ΕΟΧ). Το έργο λειτουργεί για όσες ώρες και όσες ημέρες ανά έτος απαιτείται, για την ικανοποίηση των αρδευτικών αναγκών (από τον Απρίλιο έως το Νοέμβριο). • τα αντλιοστάσια λυμάτων της πόλεως του Ηρακλείου (15 αντλιοστάσια λυμάτων). Τα αντλιοστάσια λειτουργούν επί 24ώρου βάσεως και 365 ημέρες ανά έτος. Συγκεκριμένα η λειτουργία και συντήρηση των παραπάνω ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ περιλαμβάνει: 1. Τον έλεγ…

Lots (2)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 Λειτουργία και συντήρηση των εγκαταστάσεων άντλησης και επεξεργασίας λυμάτων της ΔΕΥΑΗ 90420000 Servicios de tratamiento de aguas residuales €8,316,000
2 Lot 2 €8,316,000

Award criteria

Official publications

Other tenders from ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΥΔΡΕΥΣΗΣ-ΑΠΟΧΕΥΤΕΥΣΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Δ.Ε.Υ.Α.Η.)