Kantametron kuilujen saneeraus Paketti 1 ja Paketti 2
Buyer: Helsingin kaupungin sosiaali-, terveys- ja pelastustoimiala
- Published
- 7 July 2025
- Place of performance
- FI1B1
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00437412-2025
- Official source
- Official source
CPV codes
- 45000000Trabajos de construcción
Description
Pääkaupunkiseudun Kaupunkiliikenne Oy ("KLOY" tai "Tilaajan edustaja") tulee järjestämään Helsingin kaupungin liikenneliikelaitoksen ("HKL" tai "Tilaaja") toimeksiannosta tarjouskilpailut seitsemästä erillisestä kantametron kuilujen teknisestä peruskorjauksesta, joista jokainen julkaistaan erillisenä tarjouskilpailuna. Tällä ennakkoilmoituksella hankintayksikkö mahdollistaa kahden seuraavan tarjouskilpailutuspaketin määräaikojen lyhentämisen. Toimijoita pyydetään huomioimaan, että tämä ilmoitus ei ole hankintailmoitus, vaan erityisalojen hankintalain (laki vesi- ja energiahuollon, liikenteen ja postipalvelujen alalla toimivien yksiköiden hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksesta 1398/2016) 69 §:n mukainen ennakkoilmoitus osana tulevan hankinnan valmistelua. Seuraavat, vuonna 2025 kilpailutettavat hankintapaketit: - Kantametron kuilut Paketti 1, kilpailutustunnus 46H25 - Kantametron kuilut Paketti 2, kilpailutustunnus 47H25 Hankintojen alustava suunniteltu aikataulu: Tarjouspyyntöjen julkaisu: 15.8.2025 Tutustuminen kohteeseen: - Paketti 1: 22.8.2025 klo 12.00. Ilmoitamme osallistujille tapaamispaikan lähempänä ajankohtaa. - Paketti 2: 25.8.2025 klo 12.00. Ilmoitamme osallist…
Official publications
- TED · 00437412-2025 · 7 July 2025
- OJS · 127/2025 · 7 July 2025
Other tenders from Helsingin kaupungin sosiaali-, terveys- ja pelastustoimiala
- Katajanokan ala-asteen koulun väistökuljetukset ajalla 1/2027-12/2028
- Market dialogue: IFC file-based software
- Siltojen ja taitorakenteiden korjausrakentamisen asiantuntijapalvelut
- Metrokiskojen ylläpitohiontalaite
- 3 kpl täyssähköinen lakaisuajoneuvo
- Sörnäisten metroaseman perusparannus PJU-hankinta
- Vuorisuolan hankinta
- Osallistumispyyntö: Itäkeskuksen peruskoulu, elinkaarihanke
- Laakson yhteissairaalan psykiatrian sängyt
- Hiekoitussepelin hankinta