Jälki-ilmoitus: Viestintä- ja johtamisjärjestelmän hankkiminen
Buyer: Kainuun hyvinvointialue
- Published
- 6 October 2025
- Place of performance
- Kajaani, FI1D8
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00653672-2025
- Reference
- 4aeb8b78-7415-466a-ab94-81d17c2ecbde
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
Description
Kainuun hyvinvointialue hankki suorahankintana Secapp-viestintä- ja johtamisratkaisun tietoturvalliseen häiriö- ja poikkeusviestintään. Kainuun hyvinvointialue on julkaissut suorahankintailmoituksen Secapp- viestintä- ja johtamisjärjestelmän hankkimisesta. Suorahankintailmoitus on ollut nähtävillä Julkisten hankintojen Hilma-palvelussa ajalla 16.5.-3.6.2025. Määräaikaan mennessä ilmoitukseen ei ole saapunut poikkeavia ilmoituksia, tarjouksia tai eriäviä mielipiteitä muilta palveluntuottajilta. Hankintalain (1397/2016) 40 §: 2 momentin mukaan hankintayksikkö voi valita suorahankinnan, jos teknisestä tai yksinoikeuden suojaamiseen liittyvästä syystä vain yksi toimittaja voi toteuttaa hankinnan. Lisäedellytyksenä on, että järkeviä vaihtoehtoisia tai korvaavia ratkaisuja ei ole eikä kilpailun puuttuminen johdu hankinnan ehtojen keinotekoisesta kaventamisesta.
Award criteria
- Quality — Tämä suorahankintaa koskeva jälki-ilmoitus. Suorahankintaperusteet on kerrottu ilmoituksen toisessa kohdassa.
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| Secapp Oy | €530,000 | — |
Official publications
- TED · 00653672-2025 · 6 October 2025
- OJS · 191/2025 · 6 October 2025