„Изработване на прединвестиционно проучване и проектиране, което да осигурява направлението София – Кулата, извън Кресненското дефиле“
Buyer: АГЕНЦИЯ "ПЪТНА ИНФРАСТРУКТУРА"
- Published
- 27 January 2025
- Estimated value
- 1,000,000 лв.
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00054420-2025
- Reference
- 5fd41cff-9def-4b3d-a470-aa75ef6a03c1
- Official source
- Official source
CPV codes
- 71320000Servicios de diseño técnico
Description
Предмет на настоящата обществена поръчка е изработване на прединвестиционно проучване и проектиране, което да осигурява направлението София – Кулата, извън Кресненското дефиле. В този смисъл, цел на обществената поръчка е да бъде определен изпълнител и да се сключи договор за изработване на прединвестиционно проучване и проектиране. Настоящото прединвестиционно проучване за трасе, което да осигурява направлението София-Кулата извън Кресненското дефиле, трябва да бъде поставено в контекста на целите на българското правителство и регулаторната рамка на ЕС. Реализацията на проекта би облекчила водачите на превозни средства на регионално, национално и международно ниво, което обуславя необходимите потвърждения с цел стартиране на проекта да бъдат взети. Вземането под внимание на сратегическата рамка улеснява както обосновката на проекта в стратегически смисъл, така и неговата техническа и финансова обосновки. Проектът е както от национално, така и от международно значение, поради потенциала му за значително подобряване на връзките между България, Гръция, Румъния, и други европейски държави направление север-юг. Основанието за възлагане на настоящия проект е Решение № 146 от 29.02.2024 …
Award criteria
- Price — 1. Обществената поръчка се възлага въз основа на икономически най - изгодната оферта. Икономически най - изгодната оферта се определя въз основа на критерий за възлагане „най – ниска цена“ по чл. 70,…
Official publications
- TED · 00054420-2025 · 27 January 2025
- OJS · 18/2025 · 27 January 2025