Избор на оператор за експлоатация и стопанисване на Регионалната система за управление на отпадъците в регион Перник за общините Перник, Брезник, Земен, Ковачевци, Радомир и Трън, включваща Клетка № 1 и Клетка № 2 на депото за неопасни отпадъци, инсталация за предварително сепариране на отпадъци и инсталация за компостиране.
Buyer: ОБЩИНА ПЕРНИК
- Published
- 30 September 2025
- Submission deadline
- 16 October 2025, 23:59
- Estimated value
- 16,000,000 лв.
- Place of performance
- BG414
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00637856-2025
- Reference
- 3d6da9c8-8e8d-4444-a8c1-c63386be8216
- Official source
- Official source
CPV codes
- 90530000Explotación de una instalación de vertido de desechos
- 90500000Servicios relacionados con desperdicios y residuos
Description
Обществената поръчка има за предмет избор на оператор за експлоатация и стопанисване на Регионалната система за управление на отпадъците (РСУО) в регион Перник, която обслужва шест общини – Перник, Радомир, Брезник, Земен, Ковачевци и Трън, с общо прогнозно население около 111 000 жители. В обхвата на поръчката са включени дейности по приемане, сепариране и предварително третиране на отпадъци, оползотворяване на зелени отпадъци чрез компостиране, депониране на неопасни отпадъци, временно съхранение на рециклируеми и опасни отпадъци, улавяне и обезвреждане на сметищен биогаз, пречистване на инфилтрирали и отпадъчни води, както и мониторинг на емисиите съгласно комплексното разрешително. Настоящата обществена поръчка предвижда избор на оператор за експлоатация и стопанисване на Регионална система за управление на отпадъците – регион Перник, включваща депо за неопасни отпадъци, инсталация за предварително сепариране на отпадъци и инсталация за компостиране (РСУО). За целите на настоящата документация, с наименованието РСУО се обозначава обектът, включващ всички съоръжения, инсталации и механизация, които ще оперира бъдещият изпълнител, съгласно посоченото в КР и Техническите специфик…
Award criteria
- Quality — Оценката поП1, представлява оценка на направеното от съответния Участник Предложение за изпълнение на поръчката, съобразно нейната специфика и конкретика, относимо към постигане на заложените цели и…
- Price — Преди да пристъпи към подвеждане на Ценовите предложения под посочената по-долу формула за оценката им, същите се проверяват, за да се установи, че са подготвени и представени в съответствие с…
Official publications
- TED · 00637856-2025 · 30 September 2025
- OJS · 187/2025 · 30 September 2025