Heikkovirtajärjestelmätöiden hankinta 2025
Buyer: Espoon kaupunki
- Published
- 17 April 2025
- Submission deadline
- 26 May 2025, 13:00
- Estimated value
- €5,575,000
- Place of performance
- FI1B1
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00253631-2025
- Reference
- 0014e6cf-3cd0-4ae0-ae2c-f48089bfde20
- Official source
- Official source
CPV codes
- 45000000Trabajos de construcción
- 45312000Instalación de sistemas de alarma y antenas
- 45312200Instalación de sistemas de alarma antirrobo
- 45312300Instalación de antenas
- 45314310Tendido de cables
- 45316000Trabajos de instalación de sistemas de alumbrado y señalización
- 45343200Trabajos de instalación de dispositivos contra incendios
- 50700000Servicios de reparación y mantenimiento de equipos de edificios
Description
Espoon kaupunki sekä Espoon kaupungin konserniyhtiöt Espoo Catering Oy, Espoon Elä ja Asu Oy, Kiinteistö Oy Espoon Keskuskeittiö, Kiinteistö Oy Matinkylän Lukio, Kiinteistö Oy Matinkylän uimahalli, Kiinteistö Oy Opinmäen kampus, Kiinteistö Oy Tapiolan Louhi ja WeeGee Oy (myöhemmin myös Tilaaja) pyytävät tarjouksia heikkovirtajärjestelmätöiden toimituksista, asennuksista sekä huolto- ja korjaustöistä. Hankinta toteutetaan hankintalain mukaisena puitejärjestelynä. Sopimuksen kesto on neljä (4) vuotta sopimuksen allekirjoituksesta, kuitenkin enintään 31.7.2029 asti. Hankinta on jaettu kuuteen (6) osa-alueeseen: Osa-alue 1: Kuulutusjärjestelmien toimitukset ja huolto-, asennus- ja korjaustyöt Osa-alue 2: Yleiskaapelointijärjestelmien toimitukset ja huolto-, asennus- ja korjaustyöt Osa-alue 3: Antenni- ja aikakellojärjestelmien toimitukset ja huolto-, asennus- ja korjaustyöt Osa-alue 4: Rikosilmoitinjärjestelmien toimitukset ja huolto-, asennus- ja korjaustyöt Osa-alue 5: Turvavalaistuksen toimitukset ja huolto-, asennus- ja korjaustyöt Osa-alue 6: Paloilmoitin- ja palovaroitinlaitteiden toimitukset ja huolto-, asennus- ja korjaustyöt Kaikkiin osa-alueisiin valitaan enintään neljä (4) P…
Lots (6)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Osa-alue 1: Kuulutusjärjestelmien toimitukset ja huolto-, asennus- ja korjaustyöt | 50711000 Servicios de reparación y mantenimiento de equipos eléctricos de edificios | €785,500 |
| 2 | Osa-alue 2: Yleiskaapelointijärjestelmien toimitukset ja huolto-, asennus- ja korjaustyöt | 45314310 Tendido de cables | €825,500 |
| 3 | Osa-alue 3: Antenni- ja aikakellojärjestelmien toimitukset ja huolto-, asennus- ja korjaustyöt | 45312300 Instalación de antenas | €225,500 |
| 4 | Osa-alue 4: Rikosilmoitinjärjestelmien toimitukset ja huolto-, asennus- ja korjaustyöt | 45312200 Instalación de sistemas de alarma antirrobo | €580,500 |
| 5 | Osa-alue 5: Turvavalaistuksen toimitukset ja huolto-, asennus- ja korjaustyöt | 45316000 Trabajos de instalación de sistemas de alumbrado y señalización | €1,577,500 |
| 6 | Osa-alue 6: Paloilmoitin- ja palovaroitinlaitteiden toimitukset ja huolto-, asennus- ja korjaustyöt | 51700000 Servicios de instalación de equipos de protección contra incendios | €1,600,500 |
Award criteria
- Price — Hinnan maksimipisteet ovat 95.
- Quality — Laadun maksimipisteet ovat 5 pistettä.
- Quality — Laadun maksimipisteet ovat 5 pistettä.
- Quality — Laadun maksimipisteet ovat 5 pistettä.
- Price — Hinnan maksimipisteet ovat 95 pistettä.
- Price — Hinnan maksimipisteet ovat 95 pistettä.
- Price — Hinnan maksimipisteet ovat 85 pistettä.
- Price — Hinnan maksimipisteet ovat 85 pistettä.
- Quality — Laadun maksimipisteet ovat 15 pistettä.
- Quality — Laadun maksimipisteet ovat 15 pistettä.
- Quality — Laadun maksimipisteet ovat 15 pistettä.
- Price — Hinnan maksimipisteet ovat 85.
Official publications
- TED · 00253631-2025 · 17 April 2025
- OJS · 76/2025 · 17 April 2025