HANK Turvajärjestelmien ja niihin liittyvien palvelujen hankinta
Buyer: Jyväskylän kaupunki
- Published
- 2 June 2025
- Place of performance
- Jyväskylän kaupunki, FI193
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00350803-2025
- Reference
- 26830637-167b-4f95-84ec-42fb3697a12f
- Official source
- Official source
CPV codes
- 51900000Servicios de instalación de sistemas de guía y control
- 35120000Sistemas y dispositivos de vigilancia y seguridad
- 42961000Sistema de mando y control
- 45312000Instalación de sistemas de alarma y antenas
- 45312200Instalación de sistemas de alarma antirrobo
- 50000000Servicios de reparación y mantenimiento
- 51000000Servicios de instalación (excepto software)
Description
Jälki-ilmoitus koskee hankintailmoitusta D/4873/02.08.00.00/2023 / HANK Turvajärjestelmien ja niihin liittyvien palvelujen hankinta Hankinnan kohteena on Jyväskylän kaupungin kiinteistöjen ja ulkoalueiden turvajärjestelmät jaettuna kahteen osa-alueeseen: Osa-alue 1: Investointina tai palveluna hankittavat järjestelmät ja tuki- ja ylläpitoratkaisut sekä Osa-alue 2: Kameravalvontajärjestelmät tai sen osan hankinta kokonaispalveluna tai palveluna. Investointina tai palveluna hankittavat järjestelmät ja tuki- ja ylläpitoratkaisut sisältää: 1. kulunvalvontajärjestelmät 2. rikosilmoitinjärjestelmät 3. paloilmoitin- tai palovaroitinjärjestelmät 4. henkilöturvajärjestelmät (vapaaehtoinen tarjota ja tilaajan käyttää) sekä 5. tallentavat kameravalvontajärjestelmät investointina Kameravalvontajärjestelmän tai sen osan hankinta kokonaispalveluna tai palveluna sisältää: 1. tallentavat kameravalvontajärjestelmät Molemmista osa-alueista perustetaan puitejärjestely, joka on voimassa neljä (4) vuotta päättyen 31.12.2028. Osa-alueeseen yksi (1) valitaan kolme (3) kokonaistaloudellisesti edullisinta tarjoajaa. Osa-alueeseen kaksi (2) valitaan yksi (1) kokonaistaloudellisesti edullisin tarjoaj…
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Investointina tai palveluna hankittavat järjestelmät ja tuki- ja ylläpitoratkaisut | 51900000 Servicios de instalación de sistemas de guía y control | — |
| 2 | Kameravalvontajärjestelmät tai sen osan hankinta kokonaispalveluna tai palveluna | 51900000 Servicios de instalación de sistemas de guía y control | — |
Award criteria
- Price — Vertailuhinta
Official publications
- TED · 00350803-2025 · 2 June 2025
- OJS · 104/2025 · 2 June 2025