ΕΚΠΟΝΗΣΗ ΤΟΠΙΚΩΝ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ - ΜΕΛΕΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ (Β5)
Buyer: ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΕΛΛΑΔΑΣ
- Published
- 7 February 2025
- Estimated value
- €21,675,440
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00084782-2025
- Reference
- 9e786ded-2a6b-40eb-9fd0-1898878c135b
- Official source
- Official source
CPV codes
- 71410000Servicios de urbanismo
Description
Στο πλαίσιο της σύμβασης θα εκπονηθεί μελετητικό αντικείμενο που εμπίπτει στο πεδίο εφαρμογής του ν. 4412/2016, με αντικείμενο την εκπόνηση τοπικών πολεοδομικών σχεδίων – μελετών, σύμφωνα με το ν. 4759/2020 (ΦΕΚ 245/Α/9-12-2020), όπως έχει τροποποιηθεί και ισχύει, και με τα προβλεπόμενα στα έγγραφα της σύμβασης και τεύχη του διαγωνισμού.
Lots (28)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (ΔΕ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €315,905 |
| 2 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (ΔΕ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €325,419 |
| 3 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (ΔΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €454,000 |
| 4 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ΔΕ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €335,051 |
| 5 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΔΑΦΝΗΣ-ΥΜΗΤΤΟΥ (ΔΕ ΥΜΗΤΤΟΥ, ΔΑΦΝΗΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €466,015 |
| 6 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (ΔΕ ΚΗΦΙΣΙΑΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €299,142 |
| 7 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΔΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €439,725 |
| 8 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΔΕ ΑΙΓΑΛΕΩ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €335,592 |
| 9 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΚΡΩΠΙΑΣ (ΔΕ ΚΡΩΠΙΑΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €580,647 |
| 10 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗΣ (ΔΕ ΚΕΡΑΤΕΑΣ, ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗΣ, ΑΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,712,975 |
| 11 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΖΑΧΑΡΩΣ (ΔΕ ΦΙΓΑΛΕΙΑΣ, ΖΑΧΑΡΩΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €729,651 |
| 12 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ (ΔΕ ΑΕΤΟΥ, ΤΡΙΠΥΛΗΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €588,460 |
| 13 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΠΥΛΟΥ-ΝΕΣΤΟΡΟΣ (Δ.Ε. ΧΙΛΙΟΧΩΡΙΩΝ- ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €453,202 |
| 14 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΔΥΤΙΚΗΣ ΣΑΜΟΥ (ΔΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΩΝ) – ΔΗΜΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΣΑΜΟΥ (ΔΕ ΒΑΘΕΟΣ, ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,559,509 |
| 15 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟY ΚΩ (ΔΕ ΚΩ, ΔΙΚΑΙΟΥ, ΗΡΑΚΛΕΙΔΩΝ) – ΔΗΜΟY ΝΙΣΥΡΟΥ (ΔΕ ΝΙΣΥΡΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,093,177 |
| 16 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΣΥΜΗΣ (ΔΕ ΣΥΜΗΣ) – ΔΗΜΟΥ ΤΗΛΟΥ (ΔΕ ΤΗΛΟΥ) – ΔΗΜΟΥ ΧΑΛΚΗΣ (ΔΕ ΧΑΛΚΗΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €572,463 |
| 17 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΕΥΡΩΤΑ (Δ.Ε.ΓΕΡΟΝΘΡΩΝ, ΕΛΟΥΣ, ΝΙΑΤΩΝ, ΣΚΑΛΑΣ, ΚΡΟΚΕΩΝ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,143,899 |
| 18 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ (Δ.Ε. ΖΑΡΑΚΑ, ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ, ΑΣΩΠΟΥ, ΒΟΪΩΝ , ΜΟΛΑΩΝ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,248,133 |
| 19 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΝΟΤΙΑΣ ΚΥΝΟΥΡΙΑΣ (ΔΕ ΚΟΣΜΑ, ΤΥΡΟΥ, ΛΕΩΝΙΔΙΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €908,048 |
| 20 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΒΟΡΕΙΑΣ ΚΥΝΟΥΡΙΑΣ (ΔΕ ΒΟΡΕΙΑΣ ΚΥΝΟΥΡΙΑΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €805,595 |
| 21 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΓΙΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ (ΔΕ ΑΓΙΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ) – ΔΗΜΟΥ ΛΗΜΝΟΥ (ΔΕ ΝΕΑΣ ΚΟΥΤΑΛΗΣ, ΜΟΥΔΡΟΥ, ΑΤΣΙΚΗΣ, ΜΥΡΙΝΑΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,183,804 |
| 22 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (ΔΕ ΑΓΙΑΣΟΥ, ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ, ΓΕΡΑΣ, ΛΟΥΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΘΕΡΜΗΣ, ΕΥΕΡΓΕΤΟΥΛΑ, ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,586,818 |
| 23 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΔΥΤΙΚΗΣ ΛΕΣΒΟΥ (ΔΕ ΜΗΘΥΜΝΑΣ, ΠΕΤΡΑΣ, ΜΑΝΤΑΜΑΔΟΥ, ΚΑΛΛΟΝΗΣ, ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ, ΕΡΕΣΟΥ- ΑΝΤΙΣΣΗΣ, ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,693,020 |
| 24 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑΣ (ΔΕ ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑΣ) – ΔΗΜΟΥ ΑΝΑΦΗΣ (ΔΕ ΑΝΑΦΗΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €355,534 |
| 25 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΔΗΜΟΥ ΣΙΚΙΝΟΥ (ΔΕ ΣΙΚΙΝΟΥ) - ΔΗΜΟΥ ΦΟΛΕΓΑΝΔΡΟΥ (ΔΕ ΦΟΛΕΓΑΝΔΡΟΥ) - ΔΗΜΟΥ ΙΗΤΩΝ (ΔΕ ΙΗΤΩΝ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €599,255 |
| 26 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΚΕΑΣ [ΔΕ ΚΕΑΣ (ΙΟΥΛΙΔΟΣ)] | 71410000 Servicios de urbanismo | €604,477 |
| 27 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΛΟΚΡΩΝ (ΔΕ ΔΑΦΝΟΥΣΙΩΝ, ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ, ΜΑΛΕΣΙΝΗΣ, ΟΠΟΥΝΤΙΩΝ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €926,641 |
| 28 | ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ (ΔΕ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €326,594 |
Award criteria
- Quality — Όπως περιγράφεται στη διακήρυξη
- Price — Όπως περιγράφεται στη διακήρυξη
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| Α. & Ι. ΠΡΕΣΒΕΛΟΣ ΚΑΙ ΣΙΑ Ο.Ε. | €1,591,439 | — |
| ΟΡΙΟ - ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ Α.Ε. ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ | €1,591,439 | — |
| ΦΛΩΡΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ | €1,591,439 | — |
| Δ ΚΑΡΑΜΑΝΙΩΛΑΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΕΕ | €1,591,439 | — |
| ΕΦΗ ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΕΤΕΡΟΡΡΥΘΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ | €1,591,439 | — |
| «HYDROMENT ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, δ.τ. HYDROMENT ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ Α.Ε.» | €1,567,230 | — |
| ΛΑΛΕΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ | €1,567,230 | — |
| ΧΩΡΟΜΕΤΡΙΑ - ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ - Γ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ Ε.Ε. | €1,567,230 | — |
| ΣΑΡΑΝΤΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | €1,567,230 | — |
| Δ. ΚΑΝΝΑΒΟΣ - Κ. ΣΙΑΜΠΑΡΙΝΑΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ | €1,463,287 | — |
Official publications
- TED · 00084782-2025 · 7 February 2025
- OJS · 27/2025 · 7 February 2025