Εφαρμογή νέων τεχνολογιών στη διερεύνηση Υποθέσεων Οικονομικών Εγκλημάτων και Προμήθεια έξυπνων λογισμικών Διαχείρισης Καταγγελιών
Buyer: ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ
- Published
- 17 June 2025
- Submission deadline
- 23 June 2025, 12:00
- Estimated value
- €6,004,350
- Place of performance
- Αθήνα, EL303
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00389125-2025
- Reference
- 0a5aed5f-1965-4547-90e2-cf34984cab2e
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
- 30200000Equipo y material informático
- 80533100Servicios de formación informática
Description
Αντικείμενο του Έργου είναι η ανάπτυξη ενιαίου Συστήματος Διαχείρισης Υποθέσεων (ΣΥΔΥΠ), με την επέκταση της υφιστάμενης υποδομής της Αναθέτουσας, τη λειτουργική ενσωμάτωση της Υποδιεύθυνσης Βορείου Ελλάδος και την εγκατάσταση εξειδικευμένων λογισμικών για την ανάλυση μεγάλου όγκου δεδομένων. Περιλαμβάνονται η προμήθεια πακέτου λογισμικών, η αναβάθμιση του Κύριου και Περιφερειακού Κέντρου Δεδομένων της Αναθέτουσας και η ενίσχυση των υποδομών ΤΠΕ αυτής. Το αντικείμενο της σύμβασης περιγράφεται αναλυτικά στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι της παρούσας και στο τεύχος τεχνικών προδιαγραφών του Παραρτήματος Ι της Διακήρυξης. Ο Ανάδοχος θα πρέπει, πριν την ολοκλήρωση του Έργου, να έχει πραγματοποιήσει εκπαιδεύσεις - σεμινάρια σε προσωπικό της Ελληνικής Αστυνομίας, σύμφωνα με τα περιγραφόμενα στο οικείο κεφάλαιο περί Εκπαιδεύσεων των Τεχνικών Προδιαγραφών του Παραρτήματος Ι. Το αναλυτικό πρόγραμμα εκπαιδεύσεων θα είναι σύμφωνο με το παράρτημα «Σχέδιο Εκπαίδευσης» που θα υποβληθεί με τη Μελέτη Εφαρμογής του Έργου. Προβλέπεται επίσης περίοδος εγγύησης και περίοδος συντήρησης ως δικαίωμα προαίρεσης.
Official publications
- TED · 00389125-2025 · 17 June 2025
- OJS · 114/2025 · 17 June 2025