El Vínculo El Vínculo.
Awarded European Union Supplies

Доставка на горива по обособени позиции, чрез борсова сделка

Buyer: Министерство на отбраната

Published
22 September 2025
Estimated value
24,933,959 лв.
Place of performance
BG411
Procedure
Negotiated procedure
Notice number
00619317-2025
Reference
e4df4bee-ea8c-4e9f-af96-4b0bd8799c23
Official source
Official source

CPV codes

Description

Проведена обществена поръчка, договаряне без предварително обявление на основание чл. 18, ал. 1, т. 8, при условията на чл. 79, ал. 1, т. 7 от Закона за обществените поръчки, като предмет на поръчката е доставка на стоки, които се търгуват на стокова борса, съгласно списък одобрен с Постановление на Министерски съвет (ПМС) №191/29.07.2016, изменено с ПМС №357/08.12.2016 г. Обществената поръчка е разделена на шест обособени позиции, както следва: 1. Обособена позиция № 1 – „Доставка на дизелово гориво F-54“, съгласно ТС К 21.4998.24. 2. Обособена позиция № 2 – „Доставка авиационен керосин Jet A-1“, съгласно ТС К 21.4879.24. 3. Обособена позиция № 3 – „Доставка на газьол ПКЦ – 0,1 % сяра за отопление“, съгласно ТС К 21.4880.24. 4. Обособена позиция № 4 – „Доставка на автомобилен бензин F-67“, съгласно ТС К 21.4876.24. 5. Обособена позиция № 5 – „Доставка на гориво дизелово F-75 (маркирано за плавателни съдове)“, съгласно ТС К 21.4878.24. 6. Обособена позиция № 6 – „Доставка на бензин авиационен F-18, тип 100 LL или еквивалентно/и или тип Б 91/115 или еквивалентно/и“, съгласно ТС К 21.4881.24.

Lots (2)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 Доставка авиационен керосин Jet A-1
Кочово, BG333
09131000 Queroseno de aviación 10,837,667 лв.
2 Доставка на бензин авиационен F-18, тип 100 LL или еквивалентно/и или тип Б 91/115 или еквивалентно/и
Долна Митрополия, BG314
09222000 Gasolinas especiales 91,850 лв.

Award criteria

Awards

Awarded toAmountDate
ПЕТРОЛ ЕНЕРДЖИ ЕООД 10,837,666 лв.
ПЕТРОЛ ЕНЕРДЖИ ЕООД 91,849 лв.

Official publications