Доставка на горива по обособени позиции, чрез борсова сделка
Buyer: Министерство на отбраната
- Published
- 2 September 2025
- Estimated value
- 24,933,959 лв.
- Place of performance
- BG411
- Procedure
- Negotiated procedure
- Notice number
- 00569796-2025
- Reference
- e4df4bee-ea8c-4e9f-af96-4b0bd8799c23
- Official source
- Official source
CPV codes
- 09000000Derivados del petróleo, combustibles, electricidad y otras fuentes de energía
Description
Министерство на отбраната, обявява процедура за възлагане на обществена поръчка, договаряне без предварително обявление на основание чл. 18, ал. 1, т. 8, при условията на чл. 79, ал. 1, т. 7 от Закона за обществените поръчки, като предмет на поръчката е доставка на стоки, които се търгуват на стокова борса, съгласно списък одобрен с Постановление на Министерски съвет (ПМС) №191/29.07.2016, изменено с ПМС №357/08.12.2016 г. Обществената поръчка е разделена на шест обособени позиции, както следва: 1. Обособена позиция № 1 – „Доставка на дизелово гориво F-54“, съгласно ТС К 21.4998.24. 2. Обособена позиция № 2 – „Доставка авиационен керосин Jet A-1“, съгласно ТС К 21.4879.24. 3. Обособена позиция № 3 – „Доставка на газьол ПКЦ – 0,1 % сяра за отопление“, съгласно ТС К 21.4880.24. 4. Обособена позиция № 4 – „Доставка на автомобилен бензин F-67“, съгласно ТС К 21.4876.24. 5. Обособена позиция № 5 – „Доставка на гориво дизелово F-75 (маркирано за плавателни съдове)“, съгласно ТС К 21.4878.24. 6. Обособена позиция № 6 – „Доставка на бензин авиационен F-18, тип 100 LL или еквивалентно/и или тип Б 91/115 или еквивалентно/и“, съгласно ТС К 21.4881.24.
Lots (3)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Доставка на дизелово гориво F-54 | 09134200 Combustible para motores diésel | 3,336,333 лв. |
| 2 | Доставка на газьол ПКЦ – 0,1 % сяра за отопление | 09134000 Gasóleos | 5,004,500 лв. |
| 3 | Доставка на автомобилен бензин F-67 | 09132100 Gasolina sin plomo | 2,919,292 лв. |
Award criteria
- Price — Най-ниска цена
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| БЕНТ ОЙЛ АД | 5,004,499 лв. | — |
| БЕНТ ОЙЛ АД | 3,336,333 лв. | — |
| БЕНТ ОЙЛ АД | 2,919,291 лв. | — |
Official publications
- TED · 00569796-2025 · 2 September 2025
- OJS · 167/2025 · 2 September 2025