„Доставка на автобуси по 4 (четири) обособени позиции”
Buyer: СТОЛИЧЕН АВТОТРАНСПОРТ ЕАД
- Published
- 28 August 2025
- Submission deadline
- 26 September 2025, 23:59
- Estimated value
- 51,387,500 лв.
- Place of performance
- София, BG411
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00560694-2025
- Reference
- 3295a0d4-29cb-43db-86cb-c02fcebc7c67
- Official source
- Official source
CPV codes
- 34121000Autobuses y autocares
Description
Предметът на настоящата обществена поръчка е доставка на нови и употребявани автобуси за „Столичен автотранспорт“ ЕАД, която е разпределена, както следва: По Обособена позиция № 1 – в предметния обхват е включена доставка на 70 броя 12 метрови нови нископодови климатизирани метанови автобуси, съгласно изискванията заложени в Техническата спецификация по обособената позиция; Обособена позиция № 2 – в предметния обхват е включена доставка на 20 броя 12 метрови употребявани автобуси, съгласно изискванията заложени в Техническата спецификация по обособената позиция; Обособена позиция № 3 – в предметния обхват е включена доставка на 25 броя 18 метрови употребявани автобуси, съгласно изискванията заложени в Техническата спецификация по обособената позиция; Обособена позиция № 4 – в предметния обхват е включена доставка на 7 броя употребявани двуетажни автобуси, съгласно изискванията заложени в Техническата спецификация по обособената позиция. Всички дейности, както и пълното описание на изискванията към тях по всяка обособена позиция са подробно описани в Техническата спецификация по конкретната обособена позиция (Приложение № 1.1, 1.2, 1.3. и 1.4.), неразделна част от документацията п…
Lots (4)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | „Доставка на 70 (седемдесет) броя 12 метрови нови нископодови климатизирани метанови автобуси“ | 34121000 Autobuses y autocares | 42,000,000 лв. |
| 2 | „Доставка на 20 (двадесет) броя 12 метрови употребявани автобуси“ | 34121000 Autobuses y autocares | 3,190,000 лв. |
| 3 | „Доставка на 25 (двадесет и пет) броя 18 метрови употребявани автобуси“ | 34121000 Autobuses y autocares | 5,637,500 лв. |
| 4 | „Доставка на 7 (седем) броя употребявани двуетажни автобуси“ | 34121000 Autobuses y autocares | 560,000 лв. |
Award criteria
- Quality — 1. РАЗХОДИ ЗА ЦЕЛИЯ ЕКСПЛОАТАЦИОНЕН ЖИВОТ НА ПРЕДЛАГАНИТЕ АВТОБУСИ - ТЕЖЕСТ 30 % (30 т.), в т. ч.: 1.1. Енергийни разходи (ЕР), в евро - до 13 т. по формулата: ЕР min x 13 = т. …
- Price — 1. ОБЩА СТОЙНОСТ (Ц) - до 45 т. Посочва се общата Цена за изпълнение на поръчката, до посочената франкировка. Цена за изпълнение на поръчката - това е цената, която включва всички разходи на…
- Price — Максималният брой точки – 50 точки получава офертата с предложена най-ниска обща цена. Точките на останалите участници се определят в съотношение към най-ниската предложена цена по формула: …
- Quality — Максималният брой точки – 30 точки получава офертата с предложен най-малък среден пробег за двадесетте автобуса, който се изчислява по формулата: …
- Quality — Максималният брой точки – 10 точки получава офертата с декларирани и предложени 20 броя автобуси от една марка и модел. Оферта без декларирани и предложени 20 бр. автобуси от една марка и модел не…
- Quality — Показател № 4: „Средна година на производство на автобусите“ (Сг) – с максимален брой точки 10 точки. А1+А2+А3+А4+А5+…..+А18+А19+А20 Сг =…
- Price — Ц min Т ц = 50 х ----------, Ц n където: “50” – максималните точки по показателя (Т ц); Ц min – е най-ниската предложена цена от участник; Ц n – цената, предложена от…
- Quality — Максималният брой точки – 30 точки получава офертата с предложен най-малък среден пробег за двадесет и петте автобуса, който се изчислява по формулата: …
- Quality — Максималният брой точки – 10 точки получава офертата с декларирани и предложени 25 броя автобуси от една марка и модел. Оферта без декларирани и предложени 25 бр. автобуси от една марка и модел не…
- Quality — А1+А2+А3+А4+А5+…..+А23+А24+А25 Сг = ------------------------------------------------------- 10 където точките за всеки предложен автобус се определят по следната схема: …
- Price — Максималният брой точки – 50 точки получава офертата с предложена най-ниска обща цена. Точките на останалите участници се определят в съотношение към най-ниската предложена цена по следната…
- Quality — Показател № 2: „Среден пробег на автобусите” (Сп) – с максимален брой точки 30 точки. Максималният брой точки – 30 точки получава офертата с предложен най-малък среден пробег за седемте автобуса,…
Official publications
- TED · 00560694-2025 · 28 August 2025
- OJS · 164/2025 · 28 August 2025