ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
- Published
- 10 September 2025
- Place of performance
- Σταυρούπολη, EL522
- Lots
- 1
- Notice number
- 00591568-2025
- Reference
- 6c91c2dc-325e-4e4b-8eb5-c82c8f48a674
- Official source
- Official source
CPV codes
- 71400000Servicios de planificación urbana y de arquitectura paisajística
Description
Διακήρυξη για την επιλογή αναδόχου για την εκπόνηση της μελέτης: "Τοπικό Χωρικό Σχέδιο (Τ.Χ.Σ.) Δήμου Παύλου Μελά'' Αντικείμενο της σύμβασης είναι: • Η σύνταξη της Κύριας Μελέτης Χωρικού Σχεδιασμού του Τ.Χ.Σ. για το Δήμο Παύλου Μελά και ειδικότερα τη Δ.Κ. Σταυρούπολης, σύμφωνα με τις τεχνικές προδιαγραφές μελετών Τοπικών Χωρικών Σχεδίων (Τ.Χ.Σ)του Ν.4447/2016 (ΦΕΚ Α’241), όπως ορίστηκαν με την υπ’ αριθμ. 27016/6-6-2017 Απόφαση Υπουργού Περιβάλλοντος και Ενέργειας (ΦΕΚ 1975Β’/7-6-2017). Παράλληλα θα συνεκτιμηθούνοι μεταβολές που θα επέλθουν στις άλλες δυο Δημοτικές Κοινότητες του Δήμου Παύλου Μελά (Πολίχνης,Ευκαρπίας) των οποίων οι τροποποιήσεις των ΓΠΣ πρόκειται να εγκριθούν. • Η σύνταξη Στρατηγικής Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων των προτεινόμενων από την κύρια μελέτηχωρικών ρυθμίσεων του Τ.Χ.Σ. η οποία εκπονείται με βάση τα αναφερόμενα στην ΚΥΑ 107017/2006 (ΦΕΚ 1225Β’/2006) Η διαδικασία θα ολοκληρωθεί με την υποβολή φακέλου στην αρμόδια Υπηρεσία του Υπουργείου Περιβάλλοντοςκαι Ενέργειας και την έκδοση του διατάγματος που περιγράφεται στο άρθρο 7 του Ν.4447/2016 (ΦΕΚ Α’241).
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| ΓΕΩΡΓΙΟΣ Μ. ΤΣΑΚΟΥΜΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ Ε.Ε. | €0 | — |
| ΔΙΚΤΥΟ-ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΜΕΛΕΤΩΝ | €0 | — |
Official publications
- TED · 00591568-2025 · 10 September 2025
- OJS · 173/2025 · 10 September 2025