Διακήρυξη 12/2025
Buyer: ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ/ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ/ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ / Α΄ ΤΜΗΜΑ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
- Published
- 16 June 2025
- Submission deadline
- 29 July 2025, 14:00
- Estimated value
- €2,863,710
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00387757-2025
- Reference
- 8d1cab0e-399e-41e1-8a81-71f3dfe7395e
- Official source
- Official source
CPV codes
- 48620000Sistemas operativos
- 48820000Servidores
Description
Σύναψη σύμβασης για την προμήθεια «εξοπλισμού, λογισμικών και συστημάτων» στο πλαίσιο της ενίσχυσης επιχειρησιακών δυνατοτήτων για την αντιμετώπιση ειδικών εγκλημάτων βίας, του Ταμείου Εσωτερικής Ασφάλειας της Προγραμματικής περιόδου 2021-2027.
Lots (5)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ | 48620000 Sistemas operativos | €2,338,710 |
| 2 | ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ FIREWALLS, IDS, IPS ΚΑΙ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΗ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ | 48820000 Servidores | €209,677 |
| 3 | ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΗ ΔΑΕΕΒ ΜΕ ΑΡΧΗ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗΣ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ ΕΣΟΔΩΝ ΑΠΟ ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ | 48820000 Servidores | €57,258 |
| 4 | ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ SERVER ROOM | 48620000 Sistemas operativos | €177,419 |
| 5 | ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ | 30213300 Ordenadores de mesa | €80,645 |
Official publications
- TED · 00387757-2025 · 16 June 2025
- OJS · 113/2025 · 16 June 2025
Other tenders from ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ/ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ/ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ / Α΄ ΤΜΗΜΑ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
- Προμήθεια εξοπλισμού πληροφορικής για την υλοποίηση της Πράξης με τίτλο «ειδική δράση “επέκταση (roll-out) της ασφαλούς εφαρμογής SIENA για…
- Διακήρυξη 13/2026
- Προμήθεια «Πληροφοριακού Συστήματος με την ονομασία National System for Link Resolution – Form Handler»
- Διακήρυξη 8/2026
- Σύναψη συμβάσεων για την προμήθεια «απαραίτητου υλικοτεχνικού εξοπλισμού (τηλεοράσεις, πλυντήρια, ηλεκτρονικούς υπολογιστές, εκτυπωτές,…
- Προμήθεια ατομικών εφοδίων και λοιπών ειδών για την κάλυψη των αναγκών -160- Συνοριακών Φυλάκων Ορισμένου Χρόνου στις Διευθύνσεις…
- Διακήρυξη 8/2026
- Διακήρυξη 12/2025
- «Αναβάθμιση εθνικής υποδομής Schengen»
- Σύναψη συμβάσεων για την προμήθεια «απαραίτητου υλικοτεχνικού εξοπλισμού (τηλεοράσεις, πλυντήρια, ηλεκτρονικούς υπολογιστές, εκτυπωτές,…