Προμήθεια «Πληροφοριακού Συστήματος με την ονομασία National System for Link Resolution – Form Handler»
Buyer: ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ/ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ/ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ / Α΄ ΤΜΗΜΑ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
- Published
- 3 August 2026
- Submission deadline
- 8 September 2026, 14:00
- Estimated value
- €1,245,193
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00534272-2026
- Reference
- 2b7d152c-5b2a-42c4-b797-ab1553ab13ee
- Official source
- Official source
CPV codes
- 48900000Paquetes de software y sistemas informáticos diversos
Description
Ανοικτός, ηλεκτρονικός διαγωνισμός, για τη σύναψη σύμβασης, με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομικής απόψεως προσφορά, αποκλειστικά βάσει της τιμής (χαμηλότερη τιμή), για την προμήθεια «Πληροφοριακού Συστήματος με τίτλο National System for Link Resolution – Form Handler», στο πλαίσιο των Πράξεων α) Ειδική Δράση «Ενίσχυση της ικανότητας της Ελληνικής Αστυνομίας για την επιτυχή εφαρμογή του Πλαισίου Διαλειτουργικότητας (ECAI)» (MIS) 6001953 και β) Ειδική δράση «Ενίσχυση της Ελληνικής Αστυνομίας για την αποτελεσματική διεκπεραίωση των “ειδοποιήσεων” από το SIRENE» (MIS) 6018239, που χρηματοδοτούνται από το «Πρόγραμμα Ελλάδας - Μέσο Χρηματοδοτικής Στήριξης για τη Διαχείριση των Συνόρων και την Πολιτική Θεωρήσεων του Ταμείου για την Ολοκληρωμένη Διαχείριση των Συνόρων 2021-2027, όπως ειδικότερα περιγράφεται στην παράγραφο 1.3 «Συνοπτική Περιγραφή φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της Σύμβασης» και στο Παράρτημα Ι «Τεχνικές Προδιαγραφές – Απαιτήσεις», συνολικής αξίας #1.544.038,79# ευρώ, συμπ/μένων κρατήσεων, δαπανών, Φ.Π.Α. και του (μονομερούς) δικαιώματος προαίρεσης της αναθέτουσας αρχής.
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Υποσύστημα Α «NSLR» | 48900000 Paquetes de software y sistemas informáticos diversos | €851,012 |
| 2 | Υποσύστημα Β «Form Handler» | 48900000 Paquetes de software y sistemas informáticos diversos | €394,181 |
Award criteria
- Price — Κριτήριο κατακύρωσης η πλέον συμφέρουσα από οικονομικής απόψεως προσφορά, αποκλειστικά βάσει της τιμής (χαμηλότερη τιμή).
Official publications
- TED · 00534272-2026 · 3 August 2026
- OJS · 147/2026 · 3 August 2026
Other tenders from ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ/ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ/ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ / Α΄ ΤΜΗΜΑ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
- Προμήθεια εξοπλισμού πληροφορικής για την υλοποίηση της Πράξης με τίτλο «ειδική δράση “επέκταση (roll-out) της ασφαλούς εφαρμογής SIENA για…
- Διακήρυξη 13/2026
- Διακήρυξη 8/2026
- Σύναψη συμβάσεων για την προμήθεια «απαραίτητου υλικοτεχνικού εξοπλισμού (τηλεοράσεις, πλυντήρια, ηλεκτρονικούς υπολογιστές, εκτυπωτές,…
- Προμήθεια ατομικών εφοδίων και λοιπών ειδών για την κάλυψη των αναγκών -160- Συνοριακών Φυλάκων Ορισμένου Χρόνου στις Διευθύνσεις…
- Διακήρυξη 8/2026
- Διακήρυξη 12/2025
- «Αναβάθμιση εθνικής υποδομής Schengen»
- Σύναψη συμβάσεων για την προμήθεια «απαραίτητου υλικοτεχνικού εξοπλισμού (τηλεοράσεις, πλυντήρια, ηλεκτρονικούς υπολογιστές, εκτυπωτές,…
- Σύναψη συμβάσεων για την προμήθεια «απαραίτητου υλικοτεχνικού εξοπλισμού (τηλεοράσεις, πλυντήρια, ηλεκτρονικούς υπολογιστές, εκτυπωτές,…