El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union SuppliesFramework agreementEU-funded

Διακήρυξη 02/2024

Buyer: ΕΙΔΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑΣ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

Published
7 October 2024
Submission deadline
11 November 2024, 12:00
Estimated value
€3,022,000
Place of performance
EL303
Procedure
Open procedure
Documents
1
Notice number
00601891-2024
Reference
f44d97a4-f666-4a65-9b81-4cfa33c460ed
Official source
Official source

CPV codes

Description

Για την προμήθεια λογισμικού, υπολογιστικού, δικτυακού και ηλεκτρονικού εξοπλισμού για τις εκπαιδευτικές και ερευνητικές ανάγκες του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, σε εννέα (9) τμήματα.

Lots (9)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 Προμήθεια συσκευών βιντεοπροβολής υψηλής ευκρίνειας, οθονών μεγάλων διαστάσεων για αίθουσες διδασκαλίας και διαδραστικών πινάκων μεγάλων διαστάσεων»
EL303
38652120 Videoproyectores €590,000
2 Προμήθεια Λογισμικού εξ αποστάσεως εξετάσεων (proctoring software)»,
EL303
48190000 Paquetes de software educativo €130,000
3 Προμήθεια φορητών υπολογιστών
EL303
30213000 Ordenadores personales €65,000
4 Προμήθεια Εξυπηρετητών (servers), ικριωμάτων (racks), σταθερών υπολογιστών και εκτυπωτών laser
EL303
30213300 Ordenadores de mesa €1,687,000
5 Προμήθεια ακουστικών εικονικής πραγματικότητας (Virtual Reality Headsets), και καμερών Eye Tracking συνοδευόμενων από σχετικό λογισμικό (software)
EL303
31710000 Equipo electrónico €140,000
6 Προμήθεια σημείων πρόσβασης ασύρματου δικτύου WiFi (WiFi Access Points) και δικτυακών μεταγωγέων (switches) 32420000 Equipo de red €90,000
7 Προμήθεια Πληροφοριακού Συστήματος (ΠΣ) Διαχείρισης της Εκπαίδευσης με χρήση τεχνητής νοημοσύνης (AI Learning Management Systems LMS)
EL303
48100000 Paquetes de software específico de un sector económico €100,000
8 Προμήθεια Πληροφοριακού Συστήματος (ΠΣ) εξ αποστάσεως διδασκαλίας υλοποιημένο σε πλατφόρμα e learning, ανοιχτού κώδικα (open source) μέσω Γενικής Άδειας Δημόσιας Χρήσης GNU 48100000 Paquetes de software específico de un sector económico €80,000
9 Προμήθεια αδειών χρήσης λογισμικού πακέτου στατιστικής που υποστηρίζει δημιουργία περιγραφικών στατιστικών έως και την εκτέλεση προηγμένων προγνωστικών μοντέλων με διαισθητική διεπαφή και λειτουργίες point-and-click, συμπεριλαμβανομένου λογισμικού μοντελοποίησης δομικών εξισώσεων (SEM)
EL303
48463000 Paquetes de software estadístico €140,000

Award criteria

Official publications

Other tenders from ΕΙΔΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑΣ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ