Διαγωνισμός Προμήθειας υγρών καυσίμων (βενζίνης αμόλυβδης, πετρελαίου κίνησης, πετρελαίου θέρμανσης) για τα έτη 2027-2028-2029
Buyer: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
- Published
- 28 August 2026
- Submission deadline
- 28 September 2026, 23:59
- Estimated value
- €638,723
- Place of performance
- EL522
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00595156-2026
- Reference
- dbb3a74a-86b4-4735-82ab-f9a0ef56aba1
- Official source
- Official source
CPV codes
- 09132100Gasolina sin plomo
- 09134200Combustible para motores diésel
- 09135100Petróleo para calefacción
Description
Διακήρυξη Ηλεκτρονικού, Ανοικτού, Διαγωνισμού, άνω των ορίων, για την ανάδειξη προμηθευτών υγρών καυσίμων (βενζίνης αμόλυβδης, πετρελαίου κίνησης, πετρελαίου θέρμανσης) για την κάλυψη των αναγκών των Κεντρικών Υπηρεσιών της Π.Κ.Μ. και της Π.Ε.Θ για τα έτη 2027, 2028 & 2029, με κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει της τιμής (χαμηλότερη τιμή), προϋπολογισμού 792.017,09€, συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ 24% και 638.723,46€ άνευ ΦΠΑ.
Lots (3)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΤΜΗΜΑ 1: Αμόλυβδη Βενζίνη | 09132100 Gasolina sin plomo | €212,429 |
| 2 | ΤΜΗΜΑ 2: Πετρέλαιο Κίνησης | 09134200 Combustible para motores diésel | €156,531 |
| 3 | ΤΜΗΜΑ3: Πετρέλαιο Θέρμανσης | 09135100 Petróleo para calefacción | €269,763 |
Award criteria
- Price — Μειοδότης του εκάστοτε τμήματος αναδεικνύεται εκείνος που προσφέρει το μεγαλύτερο κατά απόλυτη τιμή ποσοστό θετικής έκπτωσης
Official publications
- TED · 00595156-2026 · 28 August 2026
- OJS · 166/2026 · 28 August 2026