Διάγνωση αναγκών, επαγγελματική συμβουλευτική και κοινωνική ενδυνάμωση νέων
Buyer: Ινστιτούτο Εργασίας της Γενικής Συνομοσπονδίας Εργατών Ελλάδας
- Published
- 30 May 2025
- Submission deadline
- 7 July 2025, 18:00
- Estimated value
- €5,476,613
- Place of performance
- EL531
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00347967-2025
- Reference
- fa77bd91-42bf-4b88-bbe1-6f160d368871
- Official source
- Official source
CPV codes
- 85312300Servicios de orientación y asesoramiento
- 79634000Servicios de orientación profesional
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η παροχή υπηρεσιών εντοπισμού, κινητοποίησης και υποστήριξης, για την επαγγελματική και κοινωνική ένταξη ανέργων νέων με στόχο την προώθηση τους στην απασχόληση στις Περιφέρειες Δυτικής Μακεδονίας και Πελοποννήσου (Δήμοι Μεγαλόπολης, Γορτυνίας, Τρίπολης και Οιχαλίας). Ειδικότερα θα πραγματοποιηθούν ενέργειες εντοπισμού των δυνάμει ωφελούμενων σε συνεργασία με τοπικούς φορείς, ενώ θα παρασχεθούν υπηρεσίες όπως υποδοχή και ενημέρωση ωφελούμενων, διερεύνηση ατομικών αναγκών, συμβουλευτική και ψυχοκοινωνική υποστήριξη, ανάπτυξη και επεξεργασία ατομικού σχεδίου δράσης, δικτύωση με εργοδότες και επιχειρήσεις κλπ.
Award criteria
- Quality — Όπως προβλέπεται στα έγγραφα της Διακήρυξης
Official publications
- TED · 00347967-2025 · 30 May 2025
- OJS · 103/2025 · 30 May 2025
Other tenders from Ινστιτούτο Εργασίας της Γενικής Συνομοσπονδίας Εργατών Ελλάδας
- Πιστοποίηση οριζόντιων και επαγγελματικών δεξιοτήτων ανέργων και εργαζομένων
- Ολοκληρωμένες παρεμβάσεις για την επαγγελματική ένταξη των νέων ηλικίας έως 29 ετών
- Ολοκληρωμένες παρεμβάσεις για την επαγγελματική ένταξη των νέων ηλικίας έως 29 ετών
- Παρεμβάσεις για την παρακολούθηση των μεταβολών του παραγωγικού περιβάλλοντος και την ενίσχυση της εργασίας και των επαγγελμάτων στο…
- Ολοκληρωμένα προγράμματα κατάρτισης ανέργων και εργαζομένων
- Ολοκληρωμένες παρεμβάσεις για την επαγγελματική ένταξη των νέων ηλικίας έως 29 ετών
- Πιστοποίηση οριζόντιων και επαγγελματικών δεξιοτήτων ανέργων και εργαζομένων
- Παρεμβάσεις για την παρακολούθηση των μεταβολών του παραγωγικού περιβάλλοντος και την ενίσχυση της εργασίας και των επαγγελμάτων στο…
- Ολοκληρωμένα προγράμματα κατάρτισης ανέργων και εργαζομένων
- Πιστοποίηση οριζόντιων και επαγγελματικών δεξιοτήτων ανέργων και εργαζομένων