ΔΕΑ-525017
Buyer: ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ Α.Ε. (ΑΔΜΗΕ Α.Ε.)
- Published
- 5 June 2025
- Submission deadline
- 8 July 2025, 14:00
- Estimated value
- €9,618,196
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00362558-2025
- Reference
- 26ec9a93-ff63-4ca1-b61d-a4325bf6a17c
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72253200Servicios de apoyo a sistemas
- 51611100Servicios de instalación de equipo informático
- 72500000Servicios informáticos
- 72514200Servicios de gestión de instalaciones para el desarrollo de sistemas informáticos
- 72514300Servicios de gestión de instalaciones para el mantenimiento de sistemas informáticos
- 80533100Servicios de formación informática
Description
Το αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια εξοπλισμού, αδειών λογισμικού (χρήσης και συντήρησης) και υπηρεσιών υλοποίησης / παραμετροποίησης και θέσης σε λειτουργία συστήματος τηλεματικής για τον στόλο οχημάτων της ΑΔΜΗΕ Α.Ε. Η συνολική εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των εννέα εκατομμυρίων, εξακοσίων δεκαοκτώ χιλιάδων εκατό ενενήντα πέντε ευρώ και ενενήντα λεπτών (€9.618.195,90), πλέον ΦΠΑ, συμπεριλαμβανομένης της αξίας των δικαιωμάτων προαίρεσης, και αναλύεται ως εξής: Προϋπολογισμός του αντικειμένου της σύμβασης €6.412.130,60, πλέον Φ.Π.Α., για χρονικό διάστημα τεσσάρων (4) ετών. Το ποσό αυτό του προϋπολογισμού αποτελεί ανώτατο όριο προσφοράς. Δικαιώματα Προαίρεσης: Α) Δικαίωμα παράτασης σύμβασης έως δύο (2) έτη με προαιρετική ισόχρονη επέκταση φυσικού αντικειμένου με ίδιες τιμές μονάδας για τις Φάσεις Φ.Η.2 και Φ.Ι του Πίνακα Α «Υπηρεσίες» και το κονδύλι Α/Α 1 του Πίνακα Γ «Άδειες χρήσης λογισμικού» της Οικονομικής Προσφοράς. Β) Δικαίωμα επαύξησης φυσικού αντικειμένου με τους ίδιους όρους και τις ίδιες τιμές μονάδας για τα κονδύλια Α/Α 16-26 του Πίνακα Α «Υπηρεσίες», για το σύνολο των κονδυλίων του Πίνακα Β «Εξοπλισμός» και του Πίνακα Γ «Άδειες χρήσης λογισ…
Award criteria
- Quality — Τεχνική Λύση – Προσφερόμενος Εξοπλισμός 60% - Προσφερόμενες Υπηρεσίες 30 % - Μεθοδολογία Οργάνωσης/Διοίκησης και Υλοποίησης Έργου 10%
- Price — Κριτήριο ανάθεσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής, σύμφωνα με τα σταθμισμένα κριτήρια του Άρθρου 15.Γ.ΙΙ της Διακήρυξης.
Official publications
- TED · 00362558-2025 · 5 June 2025
- OJS · 107/2025 · 5 June 2025
Other tenders from ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ Α.Ε. (ΑΔΜΗΕ Α.Ε.)
- Προμήθεια υλικών και πλήρης κατασκευή της εναέριας Γ.Μ. 400kV ΚΥΤ ΝΕΑΣ ΣΑΝΤΑΣ – ΚΥΤ ΦΙΛΙΠΠΩΝ
- ΔΕΑ-526031-Παροχή Υπηρεσιών συντήρησης και τεχνικής υποστήριξης του Μηχανογραφικού Συστήματος GIS του ΑΔΜΗΕ για τα έτη 2027 & 2028
- ΔΕΑ-525149
- ΔΕΑ-526073_ΠΑΡΟΧΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΛΥΣΕΩΝ ΚΥΒΕΡΝΟΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΡΙΣΙΜΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΟΤ (FW, NDR)
- Προμήθεια υλικών και πλήρης κατασκευή της εναέριας Γ.Μ. 400kV ΚΥΤ ΝΕΑΣ ΣΑΝΤΑΣ – ΚΥΤ ΦΙΛΙΠΠΩΝ
- ΔΕΑ 42461 - Μελέτη, προμήθεια εξοπλισμού και εγκατάσταση (έργο με το κλειδί στο χέρι) ενός ΚΥΤ 400/150/20 kV στην περιοχή Ρουφ Αθηνών
- ΔΕΑ-526078_Παροχή υπηρεσιών για τον σχεδιασμό, υλοποίηση και λειτουργία ψηφιακού περιβάλλοντος και την επιχειρησιακή υποστήριξη της…
- ΔΕΑ 407607
- ΔΕΑ-403511 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ «ΑΓΩΓΩΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ (OPGW) ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΩΝ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ OPGW»
- ΔΕΑ 407610 - Προμήθεια δύο (2) ολοκληρωμένων συνεπτυγμένων δομημένων στοιχείων υποσταθμού 170 kV