Προμήθεια υλικών και πλήρης κατασκευή της εναέριας Γ.Μ. 400kV ΚΥΤ ΝΕΑΣ ΣΑΝΤΑΣ – ΚΥΤ ΦΙΛΙΠΠΩΝ
Buyer: ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ Α.Ε. (ΑΔΜΗΕ Α.Ε.)
- Published
- 27 August 2026
- Submission deadline
- 30 September 2026, 14:00
- Estimated value
- €75,000,000
- Place of performance
- ΑΘΗΝΑ, EL302
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00593328-2026
- Reference
- ded2d00a-8122-4f22-96d5-9a735d5051c9
- Official source
- Official source
CPV codes
- 45314310Tendido de cables
Description
Προμήθεια υλικών και πλήρης κατασκευή της εναέριας Γ.Μ. 400kV ΚΥΤ ΝΕΑΣ ΣΑΝΤΑΣ – ΚΥΤ ΦΙΛΙΠΠΩΝ
Award criteria
- Price — Κριτήριο ανάθεσης του διαγωνισμού είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, με βάση αποκλειστικά τη χαμηλότερη τιμή του έργου, κατόπιν διενέργειας ηλεκτρονικού πλειστηριασμού.
Official publications
- TED · 00593328-2026 · 27 August 2026
- OJS · 165/2026 · 27 August 2026
Other tenders from ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ Α.Ε. (ΑΔΜΗΕ Α.Ε.)
- ΔΕΑ-526031-Παροχή Υπηρεσιών συντήρησης και τεχνικής υποστήριξης του Μηχανογραφικού Συστήματος GIS του ΑΔΜΗΕ για τα έτη 2027 & 2028
- ΔΕΑ-525149
- ΔΕΑ-526073_ΠΑΡΟΧΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΛΥΣΕΩΝ ΚΥΒΕΡΝΟΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΡΙΣΙΜΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΟΤ (FW, NDR)
- ΔΕΑ 407607
- ΔΕΑ-403511 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ «ΑΓΩΓΩΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ (OPGW) ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΩΝ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ OPGW»
- ΔΕΑ 407610 - Προμήθεια δύο (2) ολοκληρωμένων συνεπτυγμένων δομημένων στοιχείων υποσταθμού 170 kV
- ΔΕΑ 42461 - Μελέτη, προμήθεια εξοπλισμού και εγκατάσταση (έργο με το κλειδί στο χέρι) ενός ΚΥΤ 400/150/20 kV στην περιοχή Ρουφ Αθηνών
- Προμήθεια υλικών και πλήρης κατασκευή της εναέριας Γ.Μ. 400kV ΚΥΤ ΝΕΑΣ ΣΑΝΤΑΣ – ΚΥΤ ΦΙΛΙΠΠΩΝ
- Μελέτη, προμήθεια εξοπλισμού και εγκατάσταση («έργο με το κλειδί στο χέρι») ενός Συγκροτήματος αντιστάθμισης αέργου επαγωγικής ισχύος 100…
- Μελέτη, Προμήθεια Εξοπλισμού και Εγκατάσταση («έργο με το κλειδί στο χέρι») ενός Συγκροτήματος αντιστάθμισης αέργου επαγωγικής ισχύος 100…