Aurinkosähköjärjestelmät
Buyer: Turun kaupunki / Kaupunkiympäristön palvelukokonaisuus
- Published
- 5 December 2023
- Submission deadline
- 19 January 2024, 11:00
- Estimated value
- €400,000
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00738157-2023
- Reference
- a4372b6f-edd8-4ba5-81d1-ebeaed2b6931
- Official source
- Official source
CPV codes
- 09300000Electricidad, calefacción, energías solar y nuclear
- 09331000Placas solares
- 09332000Instalación solar
- 45261215Revestimiento de cubiertas con placas solares
- 45310000Trabajos de instalación eléctrica
- 51100000Servicios de instalación de equipos eléctrico y mecánico
- 71521000Servicios de supervisión del emplazamiento de la obra
- 71530000Servicios de consultoría en materia de construcción
Description
Turun kaupungin konsernihallinnon hankintapalvelut pyytää Tilapalveluiden toimeksiannosta tarjouksia aurinkosähköjärjestelmien toimituksesta "avaimet käteen"-asennuksin kohdistuen erityisesti kaupungin omistamien rakennusten katoille. Tarvittavien aurinkosähköjärjestelmien tulee olla kooltaan 10-50 kWp. Sopimus tehdään ajalle 1.2.2024-31.1.2026 (tavoite), minkä jälkeen sitä voidaan jatkaa optiona ajalle 1.2.2026- 31.1.2027 ja 1.2.2027-31.1.2028. Tarjottavien laitteiden ja palveluiden on täytettävä kaikki tarjouspyynnössä hankinnan kohteelle asetetut kriteerit ja vaatimukset. Tilaaja ei sitoudu tiettyyn hankinnan arvoon tai volyymiin.
Award criteria
- Price — Halvin tarjottu yhteenlaskettu hinta saa vertailussa enimmäispisteet 80. Muiden tarjoajien pistemäärä muodostuu suorassa suhteessa halvimpaan (halvin / vertailtava hinta x 80). Tarjottuja hintoja…
- Quality — Mikäli aurinkovoimalajärjestelmässä on paneelikohtainen tuotannon seurantamahdollisuus ja virran optimointimahdollisuus (mikroinvertterit, tehostimet) ja DC-jännitteettömän katon ominaisuudet, saa…
Official publications
- TED · 00738157-2023 · 5 December 2023
- OJS · 234/2023 · 5 December 2023
Other tenders from Turun kaupunki / Kaupunkiympäristön palvelukokonaisuus
- Turun kaupungin integraatiopalveluiden hankinta
- Ulkovalaistuksen ylläpitourakka Turun kaupungin alueella 1.10.2026 alkaen
- Muutosturva 55+ toimittajarekisteri
- Muutosturva 55+ toimittajarekisteri
- Turun kaupungin puhtauspalvelut
- Simulaattoriluokka logistiikan ja maanrakennuksen ajo-opetukseen
- LSJH:n viestintä- ja opasmateriaalit, jäteastiatarrat ja teippaukset
- Sähköautojen latauskadut palveluna
- Rautakauppatarvikkeet
- Turun kaupungin printti- ja digimainonta uutismedioissa sekä FM-radio- ja digiaudiomainonta