Αρ. Διακήρυξης 016/2025
Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ
- Published
- 30 October 2025
- Submission deadline
- 8 December 2025, 15:00
- Estimated value
- €447,581
- Place of performance
- EL522
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00718193-2025
- Reference
- 337c289e-6736-4c1a-9845-e20115bdbf8f
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33100000Equipamiento médico
- 45111300Trabajos de desmantelamiento
- 90514000Servicios de reciclado de desperdicios
- 33192210Mesas de reconocimiento médico
Description
Διακήρυξη διεθνούς ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την προμήθεια: α) τριών (3) πλυντηρίων χειρουργικών εργαλείων (CPV: 33100000-1), με αντικατάσταση του υπάρχοντος εξοπλισμού (CPV: 45111300-1, 90514000-3), προϋπολογιστικής δαπάνης 225.000,00 € με ΦΠΑ 24%, που αφορά στο υποέργο με α/α 1: «Εξοπλισμός Αποστείρωσης» και β) ενός (1) συστήματος στερεοτακτικής ακτινοθεραπείας με ειδική τράπεζα και λογισμικό σε υφιστάμενο γραμμικό επιταχυντή, προϋπολογιστικής δαπάνης 330.000,00 € με ΦΠΑ 24%, (CPV: 33192210-7), που αφορά στο υποέργο με α/α 3: «Σύστημα στερεοτακτικής ακτινοθεραπείας με ειδική τράπεζα και λογισμικό», της ενταγμένης στο Πρόγραμμα «Κεντρική Μακεδονία 2021 - 2027», πράξης με τίτλο: «Προμήθεια - εγκατάσταση ειδών ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για την κάλυψη αναγκών διαφόρων τμημάτων του Γ.Ν. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ», με κωδικό ΟΠΣ 6034747. Αρ.ΕΣΗΔΗΣ: 382908, 382911.
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Τμήμα 1 | 33100000 Equipamiento médico | €181,452 |
| 2 | Τμήμα 2 | 33192210 Mesas de reconocimiento médico | €266,129 |
Award criteria
- Cost — ΟΜΑΔΑ Α ΣΤΑΘΜΙΣΗ 70%
- Cost — ΟΜΑΔΑ Β ΣΤΑΘΜΙΣΗ 30%
Official publications
- TED · 00718193-2025 · 30 October 2025
- OJS · 209/2025 · 30 October 2025
Other tenders from ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ
- Αρ. Διακήρυξης 010/2026
- Αρ. Διακήρυξης 016/2025
- Αρ.Διακήρυξης 009/2025 Διεθνής ανοικτός ηλεκτρονικός διαγωνισμός, για την προμήθεια των ειδών : «Αγγειακές προθέσεις» και «Υλικά…
- Αρ.Διακήρυξης 009/2025 Διεθνής ανοικτός ηλεκτρονικός διαγωνισμός, για την προμήθεια των ειδών : «Αγγειακές προθέσεις» και «Υλικά…
- Αρ. Διακήρυξης 028/2024 Διεθνής ανοικτός ηλεκτρονικός διαγωνισμός για την προμήθεια των ειδών: «Νοσοκομειακά είδη από χαρτί – Ιματισμός και…
- Αρ. Διακήρυξης 009/2026
- Αρ. Διακήρυξης 002/2026
- Αρ.Διακήρυξης 009/2025 Διεθνής ανοικτός ηλεκτρονικός διαγωνισμός, για την προμήθεια των ειδών : «Αγγειακές προθέσεις» και «Υλικά…
- Διενέργεια διεθνή ανοικ.ηλεκτρ.διαγωνισμού, με κριτήριο κατακύρωσης τη πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει της βέλτιστης…
- Διενέργεια διεθνoύς, ανοικ. ηλεκτρ. διαγωνισμού, για την επιλογή αναδόχου για τις υπηρεσίες καθαριότητας - απολύμανσης, συντήρησης πρασίνου…