El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union SuppliesEU-funded

Αρ. Διακήρυξης 012/2025

Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

Published
31 July 2025
Submission deadline
15 September 2025, 15:00
Estimated value
€487,097
Place of performance
EL522
Procedure
Open procedure
Documents
1
Notice number
00502570-2025
Reference
ee8cb176-d6a2-4ad1-945c-9902d68761b3
Official source
Official source

CPV codes

Description

Διακήρυξη διεθνούς ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την προμήθεια: : α) μιας (1) ειδικής τροχήλατης ακτινοδιαπερατής χειρουργικής τράπεζας χαμηλού ύψους, προϋπολογιστικής δαπάνης 200.000,00 € με ΦΠΑ 24%, (CPV:33192340-7), β) ενός (1) συστήματος άσηπτης μεταφοράς ασθενών προϋπολογιστικής δαπάνης 170.000,00 € με ΦΠΑ 24%, με τις απαραίτητες εργασίες αποξήλωσης και απομάκρυνσης του παλαιού εξοπλισμού του νοσοκομείου προς πιστοποιημένο Φορέα Ανακύκλωσης (CPV:33192600-8, 45111300-1, 90514000-3), που αφορούν στο υπο-έργο με α/α 5: «Προμήθεια Εξοπλισμού Χειρουργείου» και γ) ενός (1) ολοκληρωμένου συστήματος διενέργειας βιοψίας και διάγνωσης κακοηθειών μαστού, προϋπολογιστικής δαπάνης 234.000,00 € με ΦΠΑ 24%,(CPV:33111400-5), του υπο-έργου με α/α 7: «Προμήθεια Διαγνωστικού Συστήματος Κακοηθειών», της ενταγμένης στο Πρόγραμμα «Κεντρική Μακεδονία 2021 - 2027» πράξης με τίτλο: «Προμήθεια και εγκατάσταση ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για κλινικές και τμήματα του Γ.Ν.ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ» με κωδικό ΟΠΣ 6006996(Aρ.Συστ.ΕΣΗΔΗΣ :377067, 377068, 377069)

Lots (3)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 Τμήμα 1
EL522
33192340 Mobiliario de quirófano, excepto mesas €161,290
2 Τμήμα 2
EL522
33192600 Equipos elevadores para los servicios de atención sanitaria €137,097
3 Τμήμα 3
EL522
33111400 Fluoroscopios €188,710

Award criteria

Official publications

Other tenders from ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ