ΑΠΟΚΟΜΙΔΗ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΕΚΣΚΑΦΩΝ / ΚΑΤΕΔΑΦΙΣΕΩΝ/ ΚΛΑΔΕΜΑΤΟΣ, ΟΓΚΩΔΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΩΝ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΝΕΑΣ ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑΣ
- Published
- 12 March 2025
- Submission deadline
- 24 April 2025, 23:59
- Estimated value
- €2,373,800
- Place of performance
- EL527
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00161093-2025
- Reference
- b50dabc7-0f0c-4da5-aeca-e1690532cb67
- Official source
- Official source
CPV codes
- 90513000Servicios de tratamiento y eliminación de desperdicios y residuos no peligrosos
- 90650000Servicios de retirada de amianto
- 90511000Servicios de recogida de desperdicios
Description
Ο Δήμος Νέας Προποντίδας και ειδικότερα η Διεύθυνση Καθαριότητας & Ανακύκλωσης προτίθεται να αναθέσει μέσω διαγωνιστικής διαδικασίας τις Εργασίες Αποκομιδής,Διαχείρισης (αξιοποίησης και ανακύκλωσης) των αποβλήτων από εκσκαφές, κατασκευές και κατεδαφίσεις (ΑΕΚΚ), κλαδέματα,ογκώδη αλλά και επικίνδυνων απορριμμάτων,τα οποία προκύπτουν από πολίτες, αλλά και από δραστηριότητες των υπηρεσιών του Δήμου. Οι εργασίες αποκομιδής και διαχείρισης στην μελέτη συμπεριλαμβάνονται σε τρεις (3) ομάδες: Α'ΟΜΑΔΑ:ΑΠΟΚΟΜΙΔΗ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΕΚΣΚΑΦΩΝ / ΚΑΤΕΔΑΦΙΣΕΩΝ/ ΚΛΑΔΕΜΑΤΟΣ, ΛΟΙΠΩΝ ΟΓΚΩΔΩΝ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ ΜΕ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟΥΣ ΚΑΔΟΥΣ-ΣΚΑΦΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΕΝΑΠΟΘΕΣΕΙΣ Β'ΟΜΑΔΑ:ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΕΚΣΚΑΦΩΝ / ΚΑΤΕΔΑΦΙΣΕΩΝ/ ΚΛΑΔΕΜΑΤΟΣ, ΛΟΙΠΩΝ ΟΓΚΩΔΩΝ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΧΑΔΑ ΤΡΙΓΛΙΑΣ Γ'ΟΜΑΔΑ:ΑΠΟΚΟΜΙΔΗ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΩΝ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ Ο προϋπολογισμός συνολικά της μελέτης (Α'+Β+Γ' ΟΜΑΔΩΝ) ανέρχεται στο ποσό των 2.373.800,00 € πλέον Φ.Π.Α., ήτοι συνολική δαπάνη 2.943.512,00 €. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στα ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ Ι της παρούσας διακήρυξης. Η ανάθεση των εργασιών των τριών (3) ομάδων θα γίνει σύμφωνα με τις διατάξεις του…
Award criteria
- Price — Κριτήριο ανάθεσης της Σύμβασης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής
Official publications
- TED · 00161093-2025 · 12 March 2025
- OJS · 50/2025 · 12 March 2025