El Vínculo El Vínculo.
Awarded European Union SuppliesEU-funded

Aparatura si echipamente medicale 2 pentru dotare ambulatoriu Spital Municipal Salonta

Buyer: Spitalul Municipal Salonta

Published
11 December 2025
Place of performance
RO111
Procedure
Open procedure
Notice number
00824459-2025
Reference
5092ca47-761c-46cd-8114-58dc1a9b0e14
Official source
Official source

CPV codes

Description

Obiectul contractului îl constituie achizitionarea, instalarea si punerea in functiune de aparatura si echipamente medicale pentru dotarea ambulatoriului spitalului, conform caiet de sarcini, în cadrul proiectului ,,Investitii pentru dotarea ambulatoriului Spitalului Municipal Salonta” cod SMIS 333817. Achizitia se face pe 19 loturi. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Achiziția pentru loturile :1, 2, 4, 5, 7, 11, 13, 14, 15, 17 este reluată după derularea procedurii conform Anunț de participare nr CN1072438/21.08.2024.

Lots (19)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 COMBINA ELECTROTERAPIE CU 4 CANALE -LASER DUS,CU VACUUM
RO111
33100000 Equipamiento médico
2 APARAT MISCARE PASIVA UMAR
RO111
33100000 Equipamiento médico
3 APARAT ELECTROTERAPIE 4 CANALE CU VACUUM
RO111
33100000 Equipamiento médico
4 BENZI DE ALERGARE
RO111
33100000 Equipamiento médico
5 ECHIPAMENT DE PRESOTERAPIE
RO111
33100000 Equipamiento médico
6 APARAT AEROSOLI CU ULTRASUNET
RO111
33100000 Equipamiento médico
7 SISTEM APARAT MULTIFUNCTIONAL KINETOTERAPIE
RO111
33100000 Equipamiento médico
8 MESE DE TERAPIE
RO111
33100000 Equipamiento médico
9 CICLOERGOMETRU
RO111
33100000 Equipamiento médico
10 SISTEM DE RECUPERARE CARDIOVASCULARA
RO111
33100000 Equipamiento médico
11 MASA DE VERTICALIZARE
RO111
33100000 Equipamiento médico
12 SCAUN CVADRICEPS CU SPATAR REGLABIL
RO111
33100000 Equipamiento médico
13 SISTEM KINETO PENTRU ABILITATILE MAINII
RO111
33100000 Equipamiento médico
14 ROATA UMAR
RO111
33100000 Equipamiento médico
15 TRUSA KINETOTERAPIE
RO111
33100000 Equipamiento médico
16 ECOGRAF CU 2 SONDE CONVEXA SI LINEARA
RO111
33100000 Equipamiento médico
17 BANCA CVADRICEPS CU SPATAR REGLABIL
RO111
33100000 Equipamiento médico
18 CANAPEA DE CONSULTATII REGLABILA
RO111
33100000 Equipamiento médico
19 DEFIBRILATOR
RO111
33100000 Equipamiento médico

Award criteria

Awards

Awarded toAmountDate
DIAMEDIX IMPEX 1,100,000 RON
BTL ROMANIA APARATURA MEDICALA S.R.L. 659,400 RON
BTL ROMANIA APARATURA MEDICALA S.R.L. 272,000 RON
BTL ROMANIA APARATURA MEDICALA S.R.L. 239,700 RON
BTL ROMANIA APARATURA MEDICALA S.R.L. 149,600 RON
BTL ROMANIA APARATURA MEDICALA S.R.L. 129,900 RON
BTL ROMANIA APARATURA MEDICALA S.R.L. 124,500 RON
ICEMED 119,850 RON
PROMED SOLUTION MD SRL 91,800 RON
MEDIZIN TECHNOLOGIES 71,280 RON

Official publications