Aparatura si echipamente medicale 2 pentru dotare ambulatoriu Spital Municipal Salonta
Buyer: Spitalul Municipal Salonta
- Published
- 11 June 2025
- Submission deadline
- 21 July 2025, 15:00
- Estimated value
- 4,231,265 RON
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00377468-2025
- Reference
- 5092ca47-761c-46cd-8114-58dc1a9b0e14
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33100000Equipamiento médico
Description
Obiectul contractului îl constituie achizitionarea, instalarea si punerea in functiune de aparatura si echipamente medicale pentru dotarea ambulatoriului spitalului, conform caiet de sarcini, în cadrul proiectului ,,Investitii pentru dotarea ambulatoriului Spitalului Municipal Salonta” cod SMIS 333817. Achizitia se face pe 19 loturi. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Achiziția pentru loturile :1, 2, 4, 5, 7, 11, 13, 14, 15, 17 este reluată după derularea procedurii conform Anunț de participare nr CN1072438/21.08.2024.
Lots (19)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | COMBINA ELECTROTERAPIE CU 4 CANALE -LASER DUS,CU VACUUM | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 2 | APARAT MISCARE PASIVA UMAR | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 3 | APARAT ELECTROTERAPIE 4 CANALE CU VACUUM | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 4 | BENZI DE ALERGARE | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 5 | ECHIPAMENT DE PRESOTERAPIE | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 6 | APARAT AEROSOLI CU ULTRASUNET | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 7 | SISTEM APARAT MULTIFUNCTIONAL KINETOTERAPIE | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 8 | MESE DE TERAPIE | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 9 | CICLOERGOMETRU | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 10 | SISTEM DE RECUPERARE CARDIOVASCULARA | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 11 | MASA DE VERTICALIZARE | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 12 | SCAUN CVADRICEPS CU SPATAR REGLABIL | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 13 | SISTEM KINETO PENTRU ABILITATILE MAINII | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 14 | ROATA UMAR | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 15 | TRUSA KINETOTERAPIE | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 16 | ECOGRAF CU 2 SONDE CONVEXA SI LINEARA | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 17 | BANCA CVADRICEPS CU SPATAR REGLABIL | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 18 | CANAPEA DE CONSULTATII REGLABILA | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 19 | DEFIBRILATOR | 33100000 Equipamiento médico | — |
Award criteria
- Price — Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) =…
- Quality — Punctajul pentru factorul de evaluare Perioada de garantie acordata pro-duselor, P(2), se acorda astfel: a) pentru cea mai lunga perioada de garantie (G maxim) se acorda 30 puncte; b) pentru alta…
- Quality — Punctajul pentru factorul de evaluare Perioada de garantie acordata pro-duselor, P(2), se acorda astfel: a) pentru cea mai lunga perioada de garantie (G maxim) se acorda 30 puncte; b) pentru alta…
- Quality — Punctajul pentru factorul de evaluare Perioada de garantie acordata pro-duselor, P(2), se acorda astfel: a) pentru cea mai lunga perioada de garantie (G maxim) se acorda 30 puncte; b) pentru alta…
- Quality — Punctajul pentru factorul de evaluare Perioada de garantie acordata pro-duselor, P(2), se acorda astfel: a) pentru cea mai lunga perioada de garantie (G maxim) se acorda 30 puncte; b) pentru alta…
- Quality — Punctajul se acordă în funcție de consumul zilnic de energie electrică, E (kWh/zi), al sistemului, astfel: a) Pentru cel mai mic consum ofertat, se acordă punctaj maxim 20 de puncte b) Pentru…
- Quality — Punctajul se acordă în funcție de consumul zilnic de energie electrică, E (kWh/zi), al sistemului, astfel: a) Pentru cel mai mic consum ofertat, se acordă punctaj maxim 20 de puncte b) Pentru…
- Quality — Punctajul se acorda in functie de timpul perioadei de instructaj ofertat astfel a) Pentru cea mai mare perioada de instructaj ofertata se acorda punctaj maxim 10 puncte pentru 10 ore maxim b) Pentru…
- Quality — Punctajul se acorda in functie de timpul perioadei de instructaj ofertat astfel a) Pentru cea mai mare perioada de instructaj ofertata se acorda punctaj maxim 10 puncte pentru 10 ore maxim b) Pentru…
- Quality — Punctajul se acorda in functie de timpul perioadei de instructaj ofertat astfel a) Pentru cea mai mare perioada de instructaj ofertata se acorda punctaj maxim 10 puncte pentru 10 ore maxim b) Pentru…
- Quality — Punctajul se acorda in functie de timpul perioadei de instructaj ofertat astfel a) Pentru cea mai mare perioada de instructaj ofertata se acorda punctaj maxim 10 puncte pentru 10 ore maxim b) Pentru…
- Quality — Punctajul se acorda in functie de timpul perioadei de instructaj ofertat astfel a) Pentru cea mai mare perioada de instructaj ofertata se acorda punctaj maxim 10 puncte pentru 10 ore maxim b) Pentru…
Official publications
- TED · 00377468-2025 · 11 June 2025
- OJS · 110/2025 · 11 June 2025