«Αναβάθμιση Συστήματος Κλήρωσης, Διανομής και Διαχείρισης Θεμάτων από την Τράπεζα Θεμάτων Διαβαθμισμένης Δυσκολίας»
Buyer: ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ Μ.Α.Ε. (ΚτΠ ΜΑΕ)
- Published
- 17 July 2025
- Submission deadline
- 1 September 2025, 14:00
- Estimated value
- €480,000
- Place of performance
- EL304
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00469420-2025
- Reference
- d8f8bbb8-424e-4846-aa0a-36c7bb3152d9
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72262000Servicios de desarrollo de software
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
- 80533100Servicios de formación informática
Description
Αντικείμενο του έργου είναι είναι η επέκταση λειτουργικότητας του ολοκληρωμένου πληροφοριακού συστήματος το οποίο θα υποστηρίξει τη διαδικασία αναβάθμισης της εισαγωγής και διαχείρισης θεμάτων στην Τράπεζα Θεμάτων, αλλά και την υποστήριξη της διαδικασίας αναζήτησης και κλήρωσης θεμάτων από τις κατά τόπους σχολικές μονάδες, ανάλογα με τις ιδιαίτερες απαιτήσεις της καθεμιάς. Ιδιαίτερη έμφαση θα δοθεί τόσο στην ασφάλεια του συστήματος ώστε να διασφαλίζεται το αδιάβλητο των εξετάσεων, αλλά και στην απόδοση του συστήματος ώστε να μπορεί να ανταποκριθεί στον υψηλό φόρτο κατά τις ημέρες διεξαγωγής των εξετάσεων που γίνονται ταυτόχρονα σε πολλές σχολικές μονάδες της χώρας αλλά και του εξωτερικού. (παρ. 1.3 και ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ I της Διακήρυξης)
Award criteria
- Quality — 1. Κατανόηση περιβάλλοντος και ειδικών απαιτήσεων Σύμβασης
- Quality — 2. Λειτουργικές Δυνατότητες Συστήματος
- Quality — 3. Προσφερόμενες υπηρεσίες
- Quality — 4. Μεθοδολογία Υλοποίησης Έργου
- Price — Λi = 80 * ( Βi / Βmax ) + 20 * (Kmin/Ki)
Official publications
- TED · 00469420-2025 · 17 July 2025
- OJS · 135/2025 · 17 July 2025
Other tenders from ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ Μ.Α.Ε. (ΚτΠ ΜΑΕ)
- «Αναδιαμόρφωση του Προγράμματος ΔΙΑΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΥΓΕΙΑ ΙΙΙ»
- «Παροχή υπηρεσιών Ανεξάρτητου Ελεγκτή, σύμφωνα με το Εγχειρίδιο Διαδικασιών Συστήματος Διαχείρισης και Ελέγχου (ΣΔΕ) όπως αυτό εκάστοτε…
- «Ψηφιακός Μετασχηματισμός Διαδικασιών Κτήσης Ιθαγένειας»
- «Υποστήριξη στην παρακολούθηση των έργων ευθύνης της Περιφέρειας Θεσσαλίας, μέσω δημιουργίας Γραφείου Παρακολούθησης / Διαχείρισης Έργων…
- Διακήρυξη Ανοικτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού άνω των ορίων για την «Αναβάθμιση των Συστημάτων Πληροφορικής και της Ασφάλειας της Επιτροπής…
- Ψηφιοποίηση Αρχείου Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής (Υ.ΝΑ.Ν.Π)
- «Ψηφιοποίηση και τεκμηρίωση αρχείων Εταιρείας Μακεδονικών Σπουδών και δημιουργία Ψηφιακού Μουσείου»
- Ανάπτυξη υπηρεσιών προστιθέμενης αξίας του Μητρώου Πολιτών
- «Υπηρεσίες Επέκτασης και Υποστήριξης του συστήματος διαχείρισης ραντεβού και εκτέλεσης εμβολιασμών για την εφαρμογή νέων διαδικασιών…
- «Ψηφιακές εφαρμογές Πολιτικής Προστασίας και συναφείς υπηρεσίες»