El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union Supplies

01280/2024 - Προμήθεια Επιστημονικού Εξοπλισμού Επαναπροκήρυξη των Τμημάτων 2 και 6

Buyer: Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών / Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας

Published
13 November 2024
Submission deadline
20 December 2024, 14:00
Estimated value
€225,000
Place of performance
Αθήνα, EL303
Procedure
Open procedure
Documents
1
Notice number
00691204-2024
Reference
710ab65d-23a6-4145-b401-4388dbb969d2
Official source
Official source

CPV codes

Description

Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού, στο πλαίσιο του έργου του Ειδικού Λογαριασμού Κονδυλίων Έρευνας του ΕΚΠΑ με Κ.Ε 16669 και τίτλο «Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού για την ανάπτυξη των Kέντρων Αριστείας του ΕΚΠΑ» και ειδικότερα η προμήθεια του άγονου Τμήματος 2 «Σύστημα Εναπόθεσης Μήτρας μέσω Ψεκασμού για Εφαρμογές Απεικόνισης Φασματομετρίας Μαζών Υψηλής Διακριτικής Ικανότητας με Πηγή Ιοντισμού MALDI» και η προμήθεια του άγονου Τμήματος 6 «Αναβάθμιση συστήματος Υγρής Χρωματογραφίας Υψηλής Απόδοσης – Φασματομετρίας Μαζών Υψηλής Διακριτικής Ικανότητας», κατόπιν του υπ’ αριθμ. 01280/2024 ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού άνω των ορίων (ΑΔΑΜ 986Ψ46ΨΖ2Ν-Τ3Ν). Η προμήθεια του επιστημονικού εξοπλισμού κρίνεται απαραίτητη για την ολοκλήρωση του ερευνητικού κέντρου αναφοράς (Core Facility), της Σχολής Θετικών Επιστημών του ΕΚΠΑ.

Lots (2)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 Τμήμα 2
ΑΘΗΝΑ, EL303
38000000 Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas) €75,000
2 Τμήμα 6
ΑΘΗΝΑ, EL303
33124110 Sistemas de diagnóstico €150,000

Award criteria

Official publications

Other tenders from Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών / Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας