Explorance, Inc
Empresa adjudicataria de contratos públicos
- Última adjudicación
- 2026-08-31
¿Explorance, Inc es tu empresa? Recibe por email las licitaciones que encajan con lo que ganáis: los mismos sectores, organismos y territorios. Gratis, sin tarjeta.
Actividad de Explorance, Inc en contratación pública
Sectores en los que trabaja (CPV)
- Paquetes de software y sistemas…66.7%
- Servicios TI: consultoría…33.3%
Ver el detalle por código CPV
| Categoría (CPV) | Licitaciones |
|---|---|
| Paquetes de software y sistemas de información48000000 | 2 |
| Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo72000000 | 1 |
Actividad por año
Licitaciones ganadas por Explorance, Inc
Ver todas →- Renovació, en modalitat de servei al núvol (SaaS), del dret d’ús per a la Universitat Pompeu Fabra de la plataforma BLUE, que gestiona les enquestes d’Avaluació docent de la UPF i altres enquestes de la Universitat, d’acord amb el plec de prescripcions tècniques.
Contractació específica de la categoria 3 del Sistema Dinàmic d'Adquisició de Subministrament de programari i els serveis associats que l’acompanyen per a les Entitats que integren el grup de compra (SDA). Promogut pel Consorci de Serveis Universitaris de Catalunya (CSUC), amb número d'expedient E2218. Enllaç a l'SDA: https://contractaciopublica.cat/oc/detall-publicacio/0a25d15c-4aa4-4656-a194-6adfded52c4b/2000240361 ofertaResuelta71.280 €Adjudicada: 2026-08-31
- servei en modalitat SaaS que permeti a la Universitat de Barcelona (des d’ara UB) executar tot el cicle de vida d’un procés d’enquesta: creació i configuració del qüestionari, programació o planificació de les enquestes, accés i resposta del qüestionari, difusió i seguiment per correu electrònic, seguiment de la participació, elaboració i publicació dels informes del resultats, accés als resultats històrics i presentació de resultats avançada, a partir de consultes de l’usuari. Dirigit a usuari administrador, degà, cap departament, cap d’estudis, coordinadors de màster, vicedegans acadèmics, CADUB, equip rectoral, (aproximadament 400 persones).
Caldrà també que l’empresa adjudicatària parametritzi i posi en marxa en la UB el servei SaaS, així com la creació i posada en marxa de les següents enquestes:
- Enquestes de valoració docent (assignatura i professorat) dels alumnes de grau i màster universitari.
- Enquesta als nous estudiants de graus, màsters universitaris i doctorands.
- Enquesta als titulats de graus, màsters universitaris i doctors.
- Enquesta als titulats de postgrau.
S’inclou la configuració, desenvolupament i integracions i tot el que es requereixi per a la publicació de les esmentades enquestes i dels seus resultats.
Per altra banda es contractarà una bossa d’hores de serveis professionals per un màxim de 100 hores que s’utilitzaran, si s’escau, per a l’assistència en la creació de futures enquestes i informes o en l’evolució de les ja existents.5 ofertas · baja del 1,3 %Resuelta477.826 €Adjudicada: 2024-07-11
- Contractació d'una plataforma per a la valoració de docència (AVALDO) de la Universitat Pompeu Fabra, en la modalitat de servei al núvol ("Software as a Service" o SaaS), d'acord amb el plec de prescripcions tècniques que compren les següents
- Contractació de la llicència d'ús
- Implementació de la llicència d'ús2 ofertas · baja del 4,7 %Resuelta75.800 €Publicada: 2021-06-11
Organismos que adjudican a Explorance, Inc
| Órgano de contratación | Adjudicaciones | Importe |
|---|---|---|
| Universitat Pompeu Fabra | 1 | 75.800 € |
| Universitat de Barcelona | 1 | 477.826 € |
| Universitat Pompeu Fabra | 1 | 71.280 € |
Dónde trabaja Explorance, Inc
| Comunidad autónoma | Licitaciones |
|---|---|
| Cataluña | 3 |
Empresas similares a Explorance, Inc
| Empresa | Licitaciones ganadas |
|---|---|
| COMPUTER SCIENCES BRAND SL | 16 |
| OMEGA CRM CONSULTING, S.L.U. | 35 |
| Seidor Opentrends, S.L. | 195 |
| NexTReT, S.L. | 285 |
| ITHINKUPC, S.L. | 68 |
| Iberbolsa A.P.I., S.L.U. | 5 |
Tipos de contrato (licitaciones)
- Suministros66.7%
- Servicios33.3%
Ver el detalle por tipo de contrato
| Tipo de contrato | Licitaciones | Importe |
|---|---|---|
| Suministros | 2 | 147.080 € |
| Servicios | 1 | 477.826 € |
Distribución del presupuesto (licitaciones)
| Rango de presupuesto | Licitaciones |
|---|---|
| 200.000 € – 1M € | 3 |
Palabras clave
Contratos menores de Explorance, Inc por año
| Año | Contratos menores | Importe |
|---|---|---|
| 2022 | 1 | 5.995 € |
Tipos de contrato (contratos menores)
- Servicios100.0%
Ver el detalle por tipo de contrato
| Tipo de contrato | Contratos menores | Importe |
|---|---|---|
| Servicios | 1 | 5.995 € |
Organismos que más contratos menores adjudican a Explorance, Inc
| Órgano de contratación | Contratos menores |
|---|---|
| Universitat Pompeu Fabra | 1 |
¿Cómo me puedo enterar de licitaciones como las que gana Explorance, Inc?
Crea una cuenta en el-vinculo.com y te ofrecemos un mes gratuito y la configuración de los filtros de tu empresa —tipo de contrato, códigos CPV, importe y territorio—. Nuestros algoritmos de búsqueda con inteligencia artificial analizan cada licitación que se publica y la comparan con tu perfil por su contenido, no solo por palabras clave, para que seas el primero en enterarte cuando salgan nuevas licitaciones en los mismos códigos CPV y organismos. Te avisamos por email en cuanto se publica una que encaja, con todo el plazo por delante para preparar la oferta.
Explora más licitaciones
Consulta el historial completo de adjudicaciones de Explorance, Inc, sus competidores y los organismos con los que trabaja en El Vínculo.