El Vínculo El Vínculo.
Resuelta

Prestació del servei Punt d`Assessorament Energètic (PAE) Els seus principals objectius són: • Donar cobertura a les consultes i dubtes sobre l’energia i la seva gestió a les llars a la ciutadania mitjançant l’atenció individualitzada presencial, en la llar, telefònica i/o telemàtica. • Identificar situacions de pobresa energètica o de risc potencial de patir-ne a partir d’un diagnòstic específic en relació a tres variables: membres convivents a la llar i les condicions d’habitabilitat, els ingressos econòmics i la despesa en el pagament dels subministraments bàsics. • Disminuir el consum energètic i l’import de les factures de les llars especialment en aquelles que pateixen situació de vulnerabilitat econòmica. • Informar a la ciutadania sobre la defensa dels seus drets d’accés als subministraments bàsics, a l’accés als ajuts i a les subvencions al seu abast. • Intervenció individualitzada a les llars en situació de pobresa energètica amb la finalitat d’empoderar-les i capacitar-les en la negociació d’acords de pagaments dels deutes amb les empreses comercialitzadores, en les millores de contractació, en bonificació de tarifes i en l’eficiència energètica. • Informar d’aspectes reglamentaris i d’implementació de les energies renovables a les llars. • Suport tècnic i coordinació amb aquells serveis de l’ajuntament que actuïn en el àmbits connexos (Serveis Socials, Habitatge, Medi Ambient, Oficina de Consum) • Realització de xerrades i tallers adreçats a la població per donar a conèixer els drets energètics, les mesures i ajuts a l’estalvi i la eficiència energètica. • Difusió i realització de campanyes informatives via web municipal i xarxes. • Gestió de les comunicacions de les empreses comercialitzadores d’energia al departament de serveis socials, de las llars deutores realitzant la valoració i l’emissió dels informes de Risc d’Exclusió Residencial.

Expediente 01040604/2023/24 · Ajuntament de Sant Pere de Ribes

Licitación pública de otros convocada por Ajuntament de Sant Pere de Ribes (Barcelona). Con valor estimado de 231.405 €. Procedimiento abierto. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2023-09-27. Expediente 01040604/2023/24.

Importes y cifras

231.405 €
Valor estimado

Datos del expediente

Expediente
01040604/2023/24
Estado
Resuelta
Órgano de contratación
Ajuntament de Sant Pere de Ribes
Tipo de contrato
Otros
Procedimiento
Abierto
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Lugar de ejecución
Barcelona

Fechas clave

Publicación
2023-09-12
Fin de presentación de ofertas
2023-09-27

Códigos CPV

Empresas adjudicatarias

EmpresaEstadoImporteFecha
SM SISTEMAS MEDIOAMBIENTALES, S.L. Formalizado 108.760 € 2024-05-30

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil de contratante Anuncio de Licitación 2023-09-12
Perfil de contratante Anuncio de Adjudicación 2024-05-31
Perfil de contratante Anuncio de Formalización 2024-05-31

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Ajuntament de Sant Pere de Ribes

Ver el órgano →