El Vínculo El Vínculo.
Anulada

Obres de reforma de la coberta de l’espai “La Nau” al recinte de Cal Llovet d’acord amb el Projecte tècnic aprovat definitivament en sessió de Junta de Govern Local de 25 de novembre de 2025 (CSV: aac4d434-3fa3-4f67-aff8-a46bb4c024ae) redactat per l’arquitecte tècnic Raül Ramon Orriols col·legiat nº 10.996. Els treballs previstos són els següents: Actuació en façana - Reparació de la trobada entre la façana principal i la coberta, rejuntar les esquerdes per impedir l’entrada d’aigua, i impermeabilitzar la trobada. - Reparació de les esquerdes a la paret lateral amb la paret de façana principal, ja que aquesta s’ha fissurat per la dilatació de la nau en la direcció longitudinal, i ha originat tant les fissures laterals com les de la trobada entre la paret de façana i la coberta, que provoca la filtració d’aigua a l’edifici. Actuació en coberta - Substitució de teules àrabs en la zona on encara no s’ha actuat (els 2 laterals que van des de la façana principal i posterior cap a la zona central de la nau). - Fixació de les 2 primeres filades per cada vessant de la zona on es va fer la primera actuació i reparació de zones on s’ha pogut ocasionar el moviment de teules. - Substitució de corretges i llates de suport del tauler ceràmic de base de la teula, que s’han deformat tant per sobrecàrregues com per possibles filtracions d’aigua que han acabat afectant a la resistència d’aquestes. Aquesta actuació es farà puntualment en aquelles zones on es detecti una deformació important o una afectació a l’element estructural.

Expediente X2025001275 · Ajuntament de Santpedor

Licitación pública de obras convocada por Ajuntament de Santpedor (Barcelona). Con valor estimado de 53.639 €. Procedimiento otros. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-01-05. Expediente X2025001275.

Importes y cifras

53.639 €
Valor estimado

Datos del expediente

Expediente
X2025001275
Estado
Anulada
Órgano de contratación
Ajuntament de Santpedor
Tipo de contrato
Obras
Procedimiento
Otros
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Duración del contrato
18 días
Lugar de ejecución
Barcelona

Fechas clave

Publicación
2025-12-17
Fin de presentación de ofertas
2026-01-05

Códigos CPV

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anulación de Anuncio de Licitación 2025-12-17
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2025-12-17

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Ajuntament de Santpedor

Ver el órgano →