El Vínculo El Vínculo.
Anulada

L’actual servei de l’Aula Aquàtica requereix un redisseny de l'experiència de l'usuari. Cal millorar el sistema de gestió tot incorporant diversos agents per definir un full de ruta de millora de la situació actual amb els objectius de: - Disposar d'un equipament atractiu per a la interpretació i divulgació de la Reserva Marina, amb una proposta per la difusió, educació ambiental i sensibilització amb itineraris guiats i especialment orientada a les famílies. - Promoure la creació de nous productes i activitats a l’entorn natural, especialment en l’àmbit de la Reserva Marina, com punt d’atracció a la protecció des de la política pesquera del MAPA -Secretaria General de Pesca- - Generar una nova centralitat en un punt que actualment no disposa de dinamització turística - Incrementar el nombre d'usuaris i donar a conèixer l'existència de la Reserva Marina a un públic més ampli Així doncs, l’objecte del contracte de serveis és implementar una prova pilot per la “Millora de l’Aula Aquàtica, vinculada a la interpretació de la Reserva Marina de la Masia Blanca”; projecte inclòs en el Pla de Sostenibilitat Turística en Destinació “El Vendrell, ciutat de la Música”, finançat pels fons Next Generation EU de la Unió Europea dins del Pla de Recuperació, Transformació i Resiliència de l’estat espanyol. A més, cal tenir en compte que l’objecte d’aquest contracte també té com a fita reduir les diferències de gènere que contempla el PRTR. S’executarà tot tenint en compte les especificacions tècniques de la prestació, descrites en aquest informe (apartat 3). Per tant, l’objectiu principal que es pretén amb aquesta prova pilot és difondre els beneficis de les Reserves Marines d’interès pesquer, per tal de recolzar la pesca artesanal i els beneficis que aquesta activitat aporta a la preservació del litoral. A més de tenir com objectiu del foment socio econòmic de la costa mediterrània, i alhora amb el foment de la gastronomia dels productes del mar.

Expediente GCON2024000038 · Ajuntament del Vendrell

Licitación pública de servicios convocada por Ajuntament del Vendrell (Tarragona). Con valor estimado de 14.876 € y presupuesto de 18.000 € (IVA incluido). Procedimiento contrato menor. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2024-05-17. Expediente GCON2024000038.

Importes y cifras

14.876 €
Valor estimado
18.000 €
Presupuesto (con IVA)

Datos del expediente

Expediente
GCON2024000038
Estado
Anulada
Órgano de contratación
Ajuntament del Vendrell
Tipo de contrato
Servicios
Procedimiento
Contrato Menor
Tramitación
Ordinaria
Lugar de ejecución
Tarragona

Fechas clave

Publicación
2024-05-10
Fin de presentación de ofertas
2024-05-17

Códigos CPV

Ubicación geográfica

Otras licitaciones de Ajuntament del Vendrell

Ver el órgano →