A la plaça de l’Església del nucli urbà de La Prenyanosa s’hi troba ubicada la bàscula municipal que a la banda sud disposa d’un mur de contenció que salva un desnivell superior a 2m d’alçada amb la part posterior. El coronament d’aquest mur està només 20cm per sobre del nivell del paviment de la plaça pel que presenta risc evident enfront de caigudes d’alçada. L’actuació que es proposa consisteix en prendre mesures adients per evitar el risc de caigudes d’alçada i garantir la seguretat a l’espai públic col·locant una barana que doni compliment a la normativa vigent. L’actuació proposada consistirà bàsicament en la col·locació d’una barana de protecció en diferents trams amb un llargària total de 38,50m i una alçada mínima de 90cm amb disseny similar al de les baranes existents a la mateixa plaça i donant compliment al que estableix el Codi Tècnic de l’Edificació.
Expediente 1526/2023 · Ajuntament de Cervera
Licitación pública de suministros convocada por Ajuntament de Cervera (Lleida). Con valor estimado de 4.876 € y presupuesto de 5.900 € (IVA incluido). Procedimiento contrato menor. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2023-12-21. Expediente 1526/2023.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 1526/2023
- Estado
- Anulada
- Órgano de contratación
- Ajuntament de Cervera
- Tipo de contrato
- Suministros
- Procedimiento
- Contrato Menor
- Tramitación
- Ordinaria
- Lugar de ejecución
- Lleida
Fechas clave
- Publicación
- 2023-12-14
- Fin de presentación de ofertas
- 2023-12-21
Códigos CPV
- 44316510Artículos de herrería
Empresas adjudicatarias
| Empresa | Estado | Importe | Fecha |
|---|---|---|---|
| METÀL·LICS TALLERS LLEÓ, S. L | Adjudicado | 4.865 € | 2024-01-21 |
Ubicación geográfica
- Cervera, Lérida, Cataluña
- Lleida, Lérida, Cataluña
Otras licitaciones de Ajuntament de Cervera
Ver el órgano →- Redacció del projecte bàsic i executiu de les actuacions de millora de vorera i zona verda al camí dels Pagesos de Cervera. PublicadaPublicada: 2026-08-17
- contractació d’una empresa especialitzada en serveis de neteja per als edificis municipals, mitjançant una bossa d’hores que s’anirà gestionant de manera flexible en funció de la demanda real del servei PublicadaPublicada: 2026-04-08
- contractació d’una empresa especialitzada en serveis de neteja per als edificis municipals, mitjançant una bossa d’hores que s’anirà gestionant de manera flexible en funció de la demanda real del servei AnuladaPublicada: 2026-02-25