Zajednička nabava električne energije za Grad Poreč - Parenzo, proračunske korisnike i gradske tvrtke
Buyer: GRAD POREČ-PARENZO
- Published
- 10 April 2025
- Submission deadline
- 9 May 2025, 12:00
- Estimated value
- €2,000,000
- Place of performance
- HR036
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00232288-2025
- Reference
- 587b776a-93e7-421c-ab1d-0d4053e09a12
- Official source
- Official source
CPV codes
- 09310000Electricidad
Description
Predmet ovog postupka je nabava robe – opskrba električnom energijom za razdoblje od 12 obračunskih mjeseci od sklapanja pojedinačnih ugovora odnosno od uključenja obračunskih mjernih mjesta u bilančnu grupu opskrbljivača od strane nadležnog operatora sustava, u svemu sukladno tehničkim karakteristikama i ostalim uvjetima iz ove Dokumentacije o nabavi. Naručitelj provodi postupak zelene javne nabave i traži da najmanje 50% ukupne električne energije koju će isporučiti odabrani ponuditelj bude proizvedeno iz obnovljivih izvora energije (tzv. "zelena energija"). Radi stimuliranja proizvodnje energije iz obnovljivih izvora, kako bi ona postala konkurentnija energiji dobivenoj iz konvencionalnih izvora te poticanja izgradnje novih izvora obnovljive energije i postizanja održivog razvoja, Naručitelj je odredio da električna energija mora sadržavati gore navedeni minimalni postotak električne energije iz obnovljivih izvora. Obnovljivi izvori energije su obnovljivi nefosilni izvori energije odnosno energija vjetra, sunčeva energija, aerotermalna, geotermalna i hidrotermalna energija, energija mora, energija vodotoka, energija iz biomase, plina iz deponija otpada, plina iz postrojenja za …
Award criteria
- Price — Cijena ponude
- Quality — U skladu s prilogom KRITERIJ ZA ODABIR PONUDE
Official publications
- TED · 00232288-2025 · 10 April 2025
- OJS · 71/2025 · 10 April 2025