Υποέργο 2: «Δράσεις και μέτρα παρακολούθησης, ελέγχου, πρόληψης και έγκαιρης προειδοποίησης» της πράξης «Ψηφιακός Μετασχηματισμός Δήμου Λήμνου»
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΛΗΜΝΟΥ ΝΟΜΟΥ ΛΕΣΒΟΥ
- Published
- 14 March 2024
- Submission deadline
- 1 April 2024, 14:00
- Estimated value
- €480,000
- Place of performance
- ΜΥΡΙΝΑ, EL411
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00155983-2024
- Reference
- a348fe16-e643-4ce4-a456-a85a5a72bd8d
- Official source
- Official source
CPV codes
- 34144210Vehículos de extinción de incendios
- 35613000Vehículos aéreos no tripulados
- 72268000Servicios de suministro de software
- 32344210Equipo de radio
Description
Η παρούσα διακήρυξη αφορά στην πρόληψη και έγκαιρη διαχείριση συνθηκών έκτακτης ανάγκης φυσικών και ανθρωπογενών φαινομένων ενδυναμώνοντας την ασφάλεια των μόνιμων και μη κατοίκων της περιοχής. Ειδικότερα περιλαμβάνει τα εξής: ΤΜΗΜΑ Α • Προμήθεια εξοπλισμού πολιτικής προστασίας, ήτοι τρία Οχήματα Πυροσβεστικού τύπου pick-up 4x4 με δεξαμενή νερού 500 λίτρων και GPS ακριβείας Συνολικού Προϋπολογισμού 285.000,00€ μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% ΤΜΗΜΑ Β • Προμήθεια εξοπλισμού πολιτικής προστασίας, ήτοι δύο UAV Drones και τρεις ασυρμάτους επικοινωνίας, καθώς και προμήθεια λογισμικού χρήσης εξοπλισμού και κεντρικής διαχείρισης, ήτοι λογισμικό/Εφαρμογή διαχείρισης και απεικόνισης δεδομένων πολιτικής προστασίας και ένας κεντρικός πίνακας διαχείρισης, προϋπολογισμού 195.000,00€ μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%
Lots (3)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Πυροσβεστικά Οχήματα | 34144210 Vehículos de extinción de incendios | €285,000 |
| 2 | Εξοπλισμός Πολιτικής Προστασίας | 35613000 Vehículos aéreos no tripulados | €195,000 |
| 3 | «Δράσεις και μέτρα παρακολούθησης, ελέγχου, πρόληψης και έγκαιρης προειδοποίησης» | — | €480,000 |
Award criteria
- Quality — 100 για την ελάχιστη απαίτηση, 120 για τυχών υπερκάλυψη
- Quality — 100 για την ελάχιστη απαίτηση, 120 για μεγαλύτερη ροπή κινητήρα
- Quality — 100 για την ελάχιστη απαίτηση μόνιμης τερακίνησης, 120 για τυχών υπέρβαση
- Quality — 100 για την ελάχιστη απαίτηση, 120 για τον μικρότερο κύκλο στροφής, αναλογική βαθμολόγηση για ενδιάμεσες τιμές
- Quality — 100 για την ελάχιστη απαίτηση και μέχρι120 για δυνατότητα αναρρίχησης σε μεγαλύτερη κλίση
- Quality — 100 για μηδενικό περιθώριο και μέχρι 120 για μεγαλύτερο περιθώριο
- Quality — 100 για την ελάχιστη απαίτηση και μέχρι 120 για μεγαλύτερη ισχύ κινητήρα πυροσβεστικού συγκροτήματος
- Quality — 100 για την ελάχιστη απαίτηση και μέχρι 120 για μεγαλύτερο χρόνο εγγύησης
- Quality — 100 για την ελάχιστη απαίτηση και μέχρι 120 για τυχών υπερκάλυψη της ζητούμενης διάθεσης ανταλλακτικών
- Quality — 100 για την ελάχιστη απαίτηση χρόνου παράδοσης 12 μηνών και μέχρι 120 για συντομότερο χρόνο παράδοσης
- Quality — 100 σε περίπτωση συμφωνίας με τις τεχνικές προδιαγραφές και μέχρι 120 σε περίπτωση υπερκάλυψης
- Quality — 100 σε περίπτωση συμφωνίας με τα ζητούμενα και μέχρι 120 σε περίπτωση υπερκάλυψης
Official publications
- TED · 00155983-2024 · 14 March 2024
- OJS · 53/2024 · 14 March 2024