«Υπηρεσίες παρακολούθησης, προληπτικής και διορθωτικής συντήρησης στα κέντρα δεδομένων και υπηρεσιών της ΕΔΥΤΕ Α.Ε στην Αττική»
Buyer: Εθνικό Δίκτυο Υποδομών Τεχνολογίας & Έρευνας ΑΕ - ΕΔΥΤΕ ΑΕ
- Published
- 31 December 2024
- Submission deadline
- 31 January 2025, 13:00
- Estimated value
- €600,000
- Place of performance
- ΑΘΗΝΑ, EL303
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00799546-2024
- Reference
- 4bf1e45b-f48b-4516-bfaa-1926ad5abaa4
- Official source
- Official source
CPV codes
- 50532200Servicios de reparación y mantenimiento de transformadores
- 50532300Servicios de reparación y mantenimiento de generadores
- 50532400Servicios de reparación y mantenimiento de equipos de distribución eléctrica
- 50730000Servicios de reparación y mantenimiento de grupos refrigeradores
- 50710000Servicios de reparación y mantenimiento de equipos eléctricos y mecánicos de edificios
- 79711000Servicios de vigilancia de sistemas de alarma
- 72514000Servicios de gestión de instalaciones informáticas
- 79714000Servicios de vigilancia
Description
Αντικείμενο της παρούσας Διακήρυξης είναι η παροχή γενικών υπηρεσιών που αφορούν τα κέντρα δεδομένων και υπηρεσιών της ΕΔYΤE Α.Ε. στην Αττική στις εγκαταστάσεις ΥΠΑΙΘΑ (Υπουργείο Παιδείας Θρησκευμάτων και Αθλητισμού, Ανδρέα Παπανδρέου 37, Μαρούσι, Τ.Κ. 151 80) και ΕΙΕ (εθνικό ϊδρυμα Ερευνών Βασ. Κωνσταντίνου 48, ΤΚ 11635, Αθήνα) και συγκεκριμένα περιλαμβάνουν : • Προληπτική και διορθωτική συντήρηση για το σύνολο του υποστηρικτικού εξοπλισμού. • Υπηρεσίες συνεχούς (24x7) απομακρυσμένης παρακολούθησης της λειτουργίας των κέντρων δεδομένων από οργανωμένο κέντρο παρακολούθησης και λειτουργίας υποδομών. • Προγραμματισμό και υλοποίηση συντήρησης σε περιοδική βάση. • Εκπόνηση αναφορών λειτουργίας, προληπτικής και διορθωτικής συντήρησης σε τριμηνιαία βάση. • Άμεση απόκριση με εξειδικευμένους ή/και πιστοποιημένους τεχνικούς στο πεδίο σε περίπτωση βλάβης που επηρεάζει την λειτουργία του κόμβου. • Υποστήριξη καθ’ όλη την διάρκεια του έργου με διαθεσιμότητα και παροχή όλων των απαραίτητων ανταλλακτικών, αναλωσίμων και μικρουλικών για την επισκευή και συντήρηση του εξοπλισμού στο βαθμό που περιγράφεται στο παρόν τεύχος. • Περιοδικό έλεγχο της ποιότητας πετρελαίου (ανά τρίμηνο) στις δεξαμεν…
Award criteria
- Price — Ανοικτός Διαγωνισμός με κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, βάσει τιμής
Official publications
- TED · 00799546-2024 · 31 December 2024
- OJS · 253/2024 · 31 December 2024
Other tenders from Εθνικό Δίκτυο Υποδομών Τεχνολογίας & Έρευνας ΑΕ - ΕΔΥΤΕ ΑΕ
- «Υπηρεσίες διακίνησης ηλεκτρονικών γραπτών μηνυμάτων κινητής τηλεφωνίας (SMS) εσωτερικού και εξωτερικού της αυτοματοποιημένης αποστολής,…
- Προμήθεια, εγκατάσταση κατάλληλου ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού και διαμόρφωση νέου κέντρου δεδομένων» στο πλαίσιο του ΥΕ 11 «Προμήθεια,…
- Δημιουργία Μουσείου Ανθρωπίνου Σώματος
- «Μηχανισμός Υποστήριξης για την αποτελεσματική υλοποίηση του έργου» της πράξης «Προμήθεια εξοπλισμού και υπηρεσιών κυβερνοασφάλειας για…
- Προμήθεια και εγκατάσταση υπολογιστικού εξοπλισμού, αποθηκευτικού χώρου και λογισμικού» στο πλαίσιο του ΥΕ1 «Ανάπτυξη νέου υπολογιστικού…
- Προμήθεια, εγκατάσταση κατάλληλου ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού και διαμόρφωση νέου κέντρου δεδομένων» στο πλαίσιο του ΥΕ 11 «Προμήθεια,…
- Διακήρυξη Ανοικτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού άνω των ορίων για το υποέργο 3 «Μηχανισμός Υποστήριξης για την αποτελεσματική υλοποίηση του…
- «Υπηρεσίες αρχικοποίησης συνδέσμων οπτικών ινών, παραχώρησης του δικαιώματος χρήσης για τουλάχιστον δεκαπέντε (15) έτη και συντήρησης για…
- Διακήρυξη ανοικτού διαγωνισμού άνω των ορίων σε δυο (2) τμήματα για την σύναψη σύμβασης για το έργο «Αντικατάσταση και επέκταση του…
- Προμήθεια, εγκατάσταση κατάλληλου ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού και διαμόρφωση νέου κέντρου δεδομένων» στο πλαίσιο του ΥΕ 11 «Προμήθεια,…