Varde Kommune - Udbud af energimærkning
Buyer: Varde kommune
- Published
- 3 October 2025
- Place of performance
- DK032
- Procedure
- Restricted procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00649699-2025
- Reference
- a931500c-2813-48d5-af75-363f95019d95
- Official source
- Official source
CPV codes
- 71000000Servicios de arquitectura, construcción, ingeniería e inspección
Description
Udbud af energimærkning af kommunale bygninger, for Varde Kommune, der er omfattet af kravet om regelmæssig energimærkning, med definerede kvalitetskrav. Udførelsesperiode november 2025 til 30/4 2026. Der henvises til udbudsdokumenterne for en nærmere beskrivelse af den udbudte opgave. Nærværende udbudsbekendtgørelse udsendes for at gøre interesserede opmærksom på ovenfor omtalte udbud af energimærkning. Bemærk, at tilbudsperioden er iht. tidligere udsendte forhåndsmeddelelse forkortet til at vare fra 27. august 2025 til 9. september 2025 kl. 10.00. En økonomisk aktør udelukkes fra deltagelse, hvis den økonomiske aktør er omfattet af en af de obligatoriske udelukkelsesgrunde i udbudslovens § 134a, § 135 eller § 136. En økonomisk aktør udelukkes ligeledes, hvis den økonomiske aktør er omfattet af en af de frivillige udelukkelsesgrunde i udbudslovens § 137, stk. 1, nr. 1-2, 4 og 6. En økonomisk aktør kan ikke udelukkes fra deltagelse, hvis den økonomiske aktør fremlægger tilstrækkelig dokumentation for, at den økonomiske aktør er pålidelig, selv om den økonomiske aktør er omfattet af en eller flere af udelukkelsesgrundene i udbudslovens §§ 135-137, jf. udbudslovens § 138, stk. 1. A…
Award criteria
- Price — Underkriteriet ”Pris” vurderes på baggrund af den samlede tilbudssum, som Tilbudsgiver har angivet på første fane i ” Aftalebilag 3 - Tilbuds- og bygningsliste”.
- Quality — Underkriteriet ”Beskrivelse af kvalitet” vurderes på baggrund af følgende delkriterier og deres vægtning: • Organisation og CV’er - (50% af Beskrivelse af kvalitet) • Procesbeskrivelse - (50% af…
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| OBH Ingeniørservice A/S | 2,041,497 kr | — |
Official publications
- TED · 00649699-2025 · 3 October 2025
- OJS · 190/2025 · 3 October 2025