Udbudsbekendtgørelse efter forhåndsmeddelelse om totalentrepriseudbud med forudgående prækvalifikation - Afd. 25, Reginehøj
Buyer: Boligkontoret Århus
- Published
- 6 February 2025
- Submission deadline
- 23 April 2025, 12:00
- Place of performance
- Århus N, DK042
- Procedure
- Restricted procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00080762-2025
- Reference
- c05daa7d-4c11-4d4b-8cb3-d7a2bd34d5fd
- Official source
- Official source
CPV codes
- 45000000Trabajos de construcción
Description
Udbud omhandler facaderenovering af 5 boligblokke med tilhørende landskabsbearbejdning. Udbuddet gennemføres som begrænset udbud og med forudgående prækvalifikation i overensstemmelse med bekendtgørelse af udbudsloven § 58-60. Udbuddet omfatter 2 faser: en prækvalifikationsfase "fase 1" og en tilbudsfase "fase 2". Ordregiver vil udvælge fem ansøgere, som vil blive opfordret til at afgive bud. Der ydes ikke vederlag i forbindelse med deltagelse i prækvalifikation og tilbudsafgivelse. Forud for prækvalifikationen ansøger bygherre om byggetilladelse for projektet, så byggetilladelse foreligger sammen med udbudsmaterialet i "fase 2". Der vil således kunne afgives tilbud med baggrund i et projektmateriale hvortil der foreligger en byggetilladelse. Projektmaterialet vil være tilgængelig fra 06.02.2025 via link til Byggeprojekt.dk Dette er en opfordring til at ansøge om prækvalifikation (fase 1) i forbindelse med udbuddet af Afd. 25 Reginehøj (fase 2). Ønske om deltagelse skal tilkendegives ved upload af de krævede dokumenter i overensstemmelse med 'RH_K00_C02.5_N001 – Udbudsbetingelser.pdf', som er tilgængelig i mappen 'P3.1_Udbudsdokumenter' på byggeprojekt.dk. --- BEMÆRK --- Sidste f…
Official publications
- TED · 00080762-2025 · 6 February 2025
- OJS · 26/2025 · 6 February 2025