Udbud af TV- og spuleopgaver
Buyer: NOVAFOS A/S
- Published
- 22 December 2025
- Submission deadline
- 2 February 2026, 12:00
- Estimated value
- 28,000,000 kr
- Place of performance
- DK013
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00852761-2025
- Reference
- 8d0f4183-fcea-4c98-a0b5-4e38012cc3bf
- Official source
- Official source
CPV codes
- 76600000Servicios de inspección de tuberías
- 45232440Trabajos de construcción de tuberías para aguas residuales
- 45231300Trabajos de construcción de tuberías para agua y aguas residuales
- 76472000Servicios de inspección o pruebas de emplazamiento de pozos
- 90470000Servicios de limpieza de alcantarillas
- 90912000Servicios de limpieza de estructuras tubulares por chorro de arena o de perdigones
- 90491000Servicios de inspección de alcantarillas
Description
Udbuddet vedrører indkøb og levering af TV- og Spuleopgaver til Novafos A/S og dennes koncernforbundne selskaber jf. Udbudsbilag vedrørende koncernforbundne selskaber. Novafos gennemfører ad hoc og akut TV- og spuleopgaver i hele forsyningsområdet under Novafos. Til gennemførelse af disse opgaver ønsker Novafos at benytte entreprenører, som i et konstruktivt og effektivt samarbejde kan gennemføre de aktuelle TV- og spuleopgaver. En nærmere beskrivelse af opgaven fremgår af bilag 6 Arbejdsbeskrivelsen. Udbuddet er delt op i to delaftaler •Delaftale 1 - Afløb Vest (Delområde A), der dækker kommunerne Allerød, Frederikssund, Egedal og Ballerup. •Delaftale 2 - Afløb Øst (Delområde B), der dækker kommunerne Furesø, Gentofte, Gladsaxe, Hørsholm og Rudersdal. Den anslåede værdi af Rammeaftalen udgør 14.000.000 over 4 år kr. eksklusive moms pr. delaftale. Den maksimale værdi af Rammeaftalen (i alt 4 år inklusive mulighed for forlængelser) er anslået til 18.000.000 eksklusive moms pr. delaftale. Beregning af den anslåede maksimale værdi tager udgangspunkt i forventningen om evt. øget behov for fremtidigt indkøb af TV- og spuleopgaver.
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Delaftale 1 - Afløb Vest (Delområde A), der dækker kommunerne Allerød, Frederikssund, Egedal og Ballerup. | 76600000 Servicios de inspección de tuberías | 14,000,000 kr |
| 2 | Delaftale 2 - Afløb Øst (Delområde B), der dækker kommunerne Furesø, Gentofte, Gladsaxe, Hørsholm og Rudersdal. | 76600000 Servicios de inspección de tuberías | 14,000,000 kr |
Award criteria
- Price — Den lineære model Den laveste tilbudspris (alene konditionsmæssige bud) tildeles karakteren 10. Primær model En evalueringsteknisk tilbudspris svarende til laveste tilbudspris plus 100% tildeles…
- Quality — Kvalitativt underkriterie 1 - Case Ordregiver vil i sin vurdering af opfyldelsen af underkriteriet lægge vægt på besvarelsen af den i bilag 5 vedlagte case. Hvad der tillægges positiv vægt er…
- Quality — Kvalitativt underkriterie 2 – Mandskab og CV’er er beskrevet i udbudsbetingelserne pkt. 6.2.2.
- Price — Den laveste tilbudspris (alene konditionsmæssige bud) tildeles karakteren 10. Primær model En evalueringsteknisk tilbudspris svarende til laveste tilbudspris plus 100% tildeles karakteren 0. Øvrige…
- Quality — Kvalitativt underkriterie 2 – Mandskab og CV’er er beskrevet i udbudsbetingelsernes pkt. 6.2.2.
Official publications
- TED · 00852761-2025 · 22 December 2025
- OJS · 246/2025 · 22 December 2025