Udbud af rammeaftale for indkøb og levering af skovflis
Buyer: Forsvarsministeriets Ejendomsstyrelse
- Published
- 20 December 2023
- Submission deadline
- 24 January 2024, 10:00
- Place of performance
- Viborg
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00772874-2023
- Reference
- d0456380-d61d-46ed-a677-d7148277c05e
- Official source
- Official source
CPV codes
- 09100000Combustibles
- 09110000Combustibles sólidos
- 09111400Combustibles de madera
Description
Ved nærværende udbudsbekendtgørelse udbydes rammeaftale vedrørende indkøb og levering af skovflis til Forsvarsministeriets biomasseanlæg. Ordregiver har primært behov for løbende levering af skovflis til Forsvarsministeriets biomasseanlæg på Flyvestation Karup, hvor der forventes et årligt forbrug på op til ca. 5.000 tons skovflis. Der vil herudover kunne opstå behov for levering af skovflis til andre af Forsvarsministeriets etablissementer på op til 1.000 tons hvert år. Rammeaftalen indeholder således en option, der giver adgang til levering af skovflis på andre af Forsvarsministeriets etablissementer i Danmark. Samlet har rammeaftalen en maksimal mængde på 24.000 tons for samlede de 4 år, hvis Ejendomsstyrelsen gør brug af forlængelsen.
Award criteria
- Price — Tilbudsgiver skal tilbyde en pris pr. GJ på levering af skovflis. Den tilbudte pris er ekskl. moms og skal indeholde alle udgifter forbundet med levering af skovflis til Flyvestation Karup herunder…
Official publications
- TED · 00772874-2023 · 20 December 2023
- OJS · 245/2023 · 20 December 2023
Other tenders from Forsvarsministeriets Ejendomsstyrelse
- Udbud af kontrakt vedr. "NATO AAR FUEL - PROVIDE HYDRANT REFUELING SYSTEM
- Offentligt udbud af udskiftning af generatorer på Christiansø
- Udbud af posthåndtering
- Modernisering af Hærens Mandskabs- og Materielfaciliteter (MHMM) fase II og III på 286 Almegaard Kaserne - Sikringsentreprise
- Offentligt udbud af Rammeaftale for indkøb af Hårde Hvidevarer og andre husholdningsartikler
- Udbud af posthåndtering
- Udbud af kontrakt vedrørende "NATO 2PL21235 - Restore Tank Tops, NEPS"
- Offentligt udbud af Rammeaftale for indkøb af Hårde Hvidevarer og andre husholdningsartikler
- Offentligt udbud af udskiftning af generatorer på Christiansø
- Rammeaftale om Totalrådgivning - Regional